Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 6. 2017
neuvěřitelné rodina drží prapor

Hilgertová jela ME ve svých 49 letech! Nakonec ale tleskala neteři

Štěpánka Hilgertová
Zdroj: profimedia.cz

Devětačtyřicetiletá kajakářka Štěpánka Hilgertová nepostoupila na mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Tacenu z kvalifikace do nedělního semifinále. Uspěla ale neteř dvojnásobné olympijské vítězky Amálie Hilgertová a těsně prošla dál také mistryně světa Kateřina Kudějová.

Česká vodácká legenda Hilgertová se na šampionát dostala až dodatečně jako náhradnice za původně nominovanou Karolínu Galuškovou, jež se startu vzdala kvůli studijním povinnostem. Vicemistryně Evropy z Tacenu z roku 2005 obsadila v první kvalifikační jízdě, z níž postoupilo 15 kajakářek, dvaadvacátou pozici a v druhé jízdě o pět zbylých míst byla čtrnáctá.


Namále měla také úřadující světová šampionka a bronzová z ME 2015 Kudějová. V první kvalifikaci byla jen o jednu příčku před Hilgertovou a v druhé jízdě zachránila semifinále čtvrtou pozicí. V obou případech měla dva dotyky branky.


Bez větších nervů postoupila do semifinále jen bývalá juniorská mistryně světa Amálie Hilgertová. Devatenáctiletá kajakářka byla v první kvalifikaci dvanáctá a do "opravy" nemusela.


Hned v první kvalifikační jízdě si zajistili semifinále také čeští kanoisté. Jáně v ní obsadil třetí, sedmnáctiletý juniorský mistr Evropy a vicemistr světa Lhota dělené čtvrté a čtvrtý muž z olympijských her v Riu Gebas poslední postupové patnácté místo.


Odpoledne se v Tacenu jedou závody hlídek, v sobotu budou o individuální medaile bojovat kajakáři, kanoistky a deblkanoe.

čtk TN.cz