Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.9. 2015 15:42
video držíme palce!

Hilgertová bojuje o Rio! Stane se babičkou olympioničkou?

Štěpánka Hilgertová na mistrovství světa v Londýně
Zdroj: Profimedia, Kieran Galvin/REX Shutterstock

Sedmačtyřicetiletá kajakářka Štěpánka Hilgertová bude příští rok bojovat o účast na olympiádě v Riu de Janeiro. Pokud se kvalifikuje, pojede do Brazílie jako babička, kterou se stane během letošního podzimu. Že rozhodně není bez šance, dokázala i finálovou účastí mezi kajakářkami na letošním světovém šampionátu a zlatou medailí v závodě hlídek.

Jestli Štěpánce Hilgertové vydrží zdraví a boj o olympijské hry bude úspěšný, českou reprezentantku čekají závody s o generaci mladšími závodnicemi. Letos na podzim se stane babičkou, její osmadvacetiletý syn Luboš bude totiž tatínkem. Olympijské hry v Riu de Janeiro by byly pro Hilgertovou už sedmé, na kterých by startovala.


Nutno zmínit, že Hilgertová chtěla skončit s kariérou před patnácti lety po olympiádě v Sydney. Z různých stran slýchávala narážky na svůj věk, ale nic si z toho nikdy nedělala.

 


Je to takový nekonečný příběh, který je stále otevřený. Jako hlavní faktor toho, že její kariéra i přes úctyhodný věk sportovce nebere konce, kajakářka zdůrazňuje fakt, že se jí vyhýbala zranění.


Ani případné posměšky na téma „pádlující babička“ ji prý nerozhodí. "Toho se nebojím, posledních pár let to nebylo úplně vyloučený," dodala s úsměvem. V listopadu velmi pravděpodobně pojede testovací závod na olympijském kanálu v rámci podzimní přípravy na Rio.

 


 

lju TN.cz