Aktualizováno 8.7. 2016 09:01
video česká hvězdička

Hertl po příletu domů ukázal koleno, v Praze půjde na florbal

Zdroj: Nova Sport

Hokejista Tomáš Hertl se po neúspěšném finále NHL konečně vrátil do Čech. V zámoří čekal na povolení doktorů ze San Jose. Ti ho ale zpět do Evropy s poraněným kolenem pustili až nyní, zraněné vazy tak bude léčit doma. A chystá se na florbal.

Hertl a jeho pravé koleno. Téma, které se ve finále Stanley Cupu proti Pittsburgu hodně řešilo. Kvůli poraněným vazům musel závěrečné boje vynechat. Teď se ale dává zase dokupy.


"Když sem odjížděl z Ameriky, tak to bylo pozitivní. Hojí se to dobře a už se těším až to za týden nebo za dva sundám,"
říká optimisticky.


Ani tohle zranění ale manažery San Jose neodradilo. Hertlovi dali luxusní kontrakt na 2 roky, během kterých si přijde na 150 milionů korun. "Jsem rád. Může to určitě posílit tu moji pozici. Už přeci jenom nejsem nováček," cítí svou šanci.


Komplikace to je ale vzhledem k účasti na Světovém poháru, který by si nechtěl nechat ujít. "Pokud by se to hojilo a všechno bylo v pohodě a mohl bych jet, tak bych jel strašně rád," věří.


Hertla tak čeká velká dřina, aby se na turnaj dokázal stoprocentně připravit. Ještě předtím ale navštíví v sobotu turnaj mladých florbalistů Prague Games, kde od 14 hodin slíbil i svou autogramiádu.

ram TN.cz