Aktualizováno 29.10. 2018 08:20
nhl Noční zápasy

Hertl dvakrát asistoval, Faksův gól na výhru nestačil

Tomáš Hertl

Tomáš Hertl zažívá povedené období. Dvěma asistencemi pomohl San José k výhře 4:3 po prodloužení s Anaheimem a připsal si už dvanáctý bod v sezoně. Dařilo se i Petru Mrázkovi. Ten za svá záda pustil jen dvě střely z 20, Carolina ale na body nedosáhla.

Po dvou třetinách musel odstoupit v minulém zápase Tomáš Hertl, do souboje s Anaheimem se ale vrátil v plné síle. Už ve třetí minutě nahrál na modrou Brentu Burnsovi,který sice neprostřelil Gibsona, pohotově ale stačil dorazit Logan Couture.

Druhou asistenci si připsal český útočník ve 23. minutě. To jeho pokus zpoza branky dorazil Rourke Chartier a připsal si první gól v NHL. Anaheim pak díky dvěma trefám Pontuse Aberga srovnal krok a dovedl zápas do prodloužení.

Bod navíc pro Sharks vystřelil po zmatcích před brankářem Gibsonem Timo Meier. Na šanci v dresu San Jose stále čeká Radim Šimek. Ten je zatím mezi nehrajícími náhradníky. Do zápasu nezasáhl ani Ondřej Kaše. Toho má Anaheim na seznamu zraněných hráčů.

New York Islanders se může pyšnit vydařeným víkendem a můžou za to čeští brankáři. Naneštěstí ale v negativním světle. V sobotu šesti góly znechutili návrat uzdravenému Michalu Neuvirthovi, o den později uspěli proti Petru Mrázkovi.

Mrázek nastoupil už potřetí v řadě od první minuty, poprvé to ale nestačilo na body. I přes to, že ostravský rodák pustil za svá záda pouze dvě z dvaceti střel. Už ve čtvrté minutě ho překonal v přesilovce ukázkovou tečí Anders Lee. Po vyrovnání Teuvo Teravainena rozhodl ve 35. minutě Ryan Pulock. Ten propálil Mrázka z mezikruží.

Na body nestačil ani gól Radka Faksy. Český útočník tečoval 37 vteřin před koncem střelu od modré a snižoval na 2:3. O 13 vteřin později ale stanovil konečné skóre mezi Detroitem a Dallasem na 4:2 střelou do prázdné branky Abdelkader.

Výsledky:
Los Angeles - NY Rangers 4:3

Detroit - Dallas 4:2

Carolina - Islanders 1:2 (dom. brankář Petr Mrázek kryl 18 střel a dvakrát inkasoval)

Chicago - Edmonton 1:2PP

Anaheim - San Jose 3:4PP (Tomáš Hertl 0+2)

Vegas - Ottawa 4:3PP.