Publikováno 17. 3. 2017
nova sport noc v nhl

Hemský ukázal rychlé ruce, Faksa si na gól lišácky počkal!

Aleš Hemský a Radek Faksa

Aleš Hemský, Radek Faksa, Davidové Krejčí s Pastrňákem a Radim Vrbata. Tihle všichni si ve čtvrtečních duelech NHL připsali gólový zásah. Jenže pouze Hemský s Faksou mohli slavit vítězství, když s Dallasem porazili Vancouver 4:2.

Hemský skóroval poprvé v letošní sezoně, v níž kvůli zdravotním problémům zatím stihl odehrát jen osm zápasů. Třiatřicetiletý rodák z Pardubic v 9. minutě krásným způsobem otevřel skóre utkání. Využil přitom váhavosti brankáře Millera i obránce Huttona, kteří špatně odhadli odraz puku od bočního mantinelu a precizní kličkou poslal hosty do vedení 1:0.

Hemský svým gólem rozjásal i komentátory VIDEO:

Domácí pak dvakrát dokázali smazat ztrátu, v polovině třetí třetiny ale potřetí vrátil Dallasu vedení Tyler Seguin a v 56. minutě pojistil vítězství jedenáctou trefou v sezoně Faksa. Jeho spoluhráč Devin Shore obral před brankou o puk zadáka Stechera a Faksa jej pohodlně uklidil do odkryté klece.

Faksa si chytře počkal na vhodnou příležitost VIDEO:

Boston v Edmontonu prováhal začátek zápasu a po necelých devíti minutách prohrával už 0:3. Dva elitní střelci Bruins Pastrňák a Marchand sice svým 31. resp. 37. zásahem v sezoně dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, jenže v poslední minutě první třetiny zvýšili domácí na 4:2.

Přestřelka pokračovala i ve druhé třetině, v níž se Oilers postupně dostali až do čtyřbrankového vedení 7:3. Krejčí pak v poslední minutě prostředního dějství svým dvacátým gólem v sezoně snížil, ale ve třetí části už branka nepadla.