nova sport noc v nhl

Hemský asistoval, ale na výhru to nestačilo. Mrázek dostal čtyři góly

Petr Mrázek
Zdroj: NHL media

Hokejový útočník Aleš Hemský zaznamenal jednu asistenci na ledě San Jose, kde jeho Dallas nakonec podlehl 1:5. Brankář Detroitu Petr Mrázek nedokázal odvrátit porážku 1:4 s New York Rangers.

Rangers otevřeli skóre při vlastním oslabení z brejku tři na jednoho, které zakončil do odkryté klece Ryan McDonagh. Stejný hráč poté, kdy Frans Nielsen vyrovnal, překonal českého brankáře z dorážky podruhé. A vzápětí po hezké kombinaci zvýšil vedení Kevin Hayes. Gólovou tečku učinil v přesilové hře Derek Stepan, na jehož střelu z první se nestačil Mrázek přesunout.

Po přihrávce Hemského vyrovnal na 1:1 ve třinácté minutě svým premiérovým gólem v NHL Remi Elie, jenže v dalším průběhu utkání už skórovalo pouze San Jose. Na přelomu první a druhé třetiny se prosadili Joel Ward a Joe Pavelski, který přidal později v oslabení ještě i čtvrtou trefu. Definitivní podobu stanovil v úvodu poslední části Chris Tierney.

Hemský vybojoval puk pro spoluhráče a přihrál na gól VIDEO:

V souboji dvou nejlepších týmů Západní konference porazilo Chicago doma vedoucí Minnesotu 4:2 a přiblížilo se jí na rozdíl jednoho bodu. Blackhawks těžili z dobrého vstupu, když už v páté minutě vedli 2:0 a vyhnali na střídačku brankáře Devana Dubnyka. Hosté, kteří nastoupili bez nemocného Martina Hanzala, poté dvakrát vstřelili kontaktní gól, ale naději na bodový zisk jim definitivně sebral v závěru Marián Hossa.