Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 8. 2017
Atletika Mistrovství světa

Helcelet skončil v desetiboji na 8. místě. Vyhrál Francouz Mayer!

Adam Sebastian Helcelet
Zdroj: Profimedia

Mistrem světa v desetiboji se stal podle očekávání Francouz Kévin Mayer výkonem 8768 bodů. Helcelet si dnes vedl mnohem lépe než v páteční první polovině soutěže a z dvacátého místa vyšplhal s 8222 body až na osmou příčku. Český desetibojař se blýskl především v hodu oštěpem, kde si vylepšil osobní rekord o více než tři metry na 71,56 m.

Loňský vicemistr Evropy Helcelet, jemuž se páteční start do soutěže vůbec nepovedl, zahájil posun vzhůru hned ráno, přestože ani překážky s časem 14,38 s nebyly z jeho pohledu ideální. Za letošním maximem zůstal o dvacet setin, ale několik soupeřů první disciplínu druhého dne úplně pokazilo. 

 

 

Dvojnásobný mistr světa Američan Trey Hardee, Srb Mihail Dudaš a Rus Ilja Škureněv po pádech na překážkách ze soutěže odstoupili.

 

 

lju, ČTK TN.cz

Diskuze

12.8. | 16:00 kimy69
0
Náhlasit nevhodný komentář
Děkuji dobroserovi za mínusové body. Chlapče, ty si už brzo zastřílíš, Trumpík ti to brzo zprostředkuje...
12.8. | 12:42 kimy69
-1
Náhlasit nevhodný komentář
...to už jste opravdu takoví zaprodanci ? Stačí jen ty komentátory poslouchat, když se na dráze objeví Američané.
12.8. | 12:41 kimy69
-1
Náhlasit nevhodný komentář
I sport se, díky naší vlezdoprdelové veřejnoprávní televizi, stává politickou žumpou. Včera v podvečer byla při MS zveřejněná upoutávka na večerní program mistrovství,takový ten statický obrázek z rozpisem večerního programu...nemohl jsem věřit vlastním uším, jako podkres byla americká hymna...