Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 24.8. 2017 22:10
diamantová liga atletický mítink

Curych ovládli Češi! Vítězství slaví Hejnová, Špotáková i Vadlejch

Zuzana Hejnová
Zdroj: ČTK

Zuzana Hejnová ovládla závod na 400 metrů překážek v rámci mítinku Diamantové ligy ve švýcarském Curychu. První místo obsadila díky svému nejrychlejšímu času sezóny, který měl hodnotu 54,13 s. Z vítězství se radovala i oštěpařka Barbora Špotáková, jejíž náčiní dolétlo do vzdálenosti 65,54 m. Kvalitu českého oštěpu potvrdil i Jakub Vadlejch výkonem 88,50 m.

Při absenci zámořských hvězd byla dvojnásobná mistryně světa Hejnová největší favoritkou. Tuto roli potvrdila a stejně jako v Birminghamu rozhodla o vítězství výborným závěrem. V cílové rovince předstihla Dánku Saru Petersenovou, třetí v Curychu doběhla domácí hvězda této disciplíny Léa Sprungerová.
 

Závod se povedl i oštěpařce Barboře Špotákové, která hodem dlouhým 65,54 m za sebou nechala všechny soupeřky. Jeden metr a jeden centimetr za ní skončila druhá Australanka Robertsová, třetí Kolaková z Chorvatska zaostala o dalších šest centimetrů.
 

Nadvládu českého oštěpu potvrdil Jakub Vadlejch, kterého letošní sezóna potkala ve znamenité formě. Tu znovu ukázal i ve Švýcarsku, kde vyhrál hodem dlouhým 88,50 metru. Druhý Thomas Röhler z Německa hodil téměř o dva metry méně, třetí Fin Pitkämäki byl o další dva centimetry horší.
 

Vadlejch a Špotáková navíc slaví celkové vítězství v letošním ročníku Diamantové ligy. Špotáková dosáhla tohoto úspěchu už popáté v kariéře, Vadlejch obhájil loňský triumf.
 

Z českých atletů má v Curychu svůj závod za sebou i tyčkař Jan Kudlička, kterému se nedařilo. Na základní výšce 533 centimetrů se zachránil napotřetí, o patnáct centimetrů výše už neskočil. Jakub Holuša skončil v závodě na 1 500 metrů na osmém místě v čase 3:35,81 s odstupem necelých dvou sekund na vítězného Keňana Cheruiyota. Pavel Maslák skončil s časem 45,67 s na čtyřsetmetrové trati čtvrtý.

msl, ČTK TN.cz