Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.12. 2017 13:03
atletika ojedinělý případ

Hejnová vs. Česká pošta. Atletka se chce soudit kvůli známce!

Zdroj: TV Nova

Česká překážkářka Zuzana Hejnová se chystá soudit s Českou poštou. Důvodem je poštovní známka, kterou státní podnik vydal u příležitosti loňské olympiády v Riu. Dvojnásobná mistryně světa tvrdí, že je na známce ona a že to pošta udělala bez jejího souhlasu. Informaci přinesl deník Mladá fronta Dnes.

Hejnová po poště požaduje milion korun, který chce věnovat na atletickou přípravu dětí. Je totiž přesvědčená, že jí pošta použila na jednu ze známek v hodnotě 32 korun.

 

Letos v květnu kvůli známce poslala předžalobní výzvu a před měsícem žalobu. "Poštu jsem kontaktovala krátce poté, ale dozvěděla jsem se vždy, že na známce nejsem já," uvedla Hejnová pro MfD.

Známka České pošty
Zdroj: ceskaposta.cz

Známka České pošty s motivem OH 2016

Zuzana Hejnová na OH 2016
Zdroj: Profimedia Zuzana Hejnová na OH 2016.

Po České poště atletka žádá 900.000 korun za bezdůvodné obohacení a 150.000 Kč za nemajetkovou újmu. Pokud spor vyhraje, chce peníze věnovat na atletickou přípravu dětí, řekla deníku.

 

A co na to Česká pošta? Tiskový mluvčí podniku Matyáš Vitík vyvrací, že by na známce měla být česká překážkářka.

 

"Na poštovní známce je vyobrazena fiktivní žena," cituje ho MfD. Kdyby na známce byla skutečně Hejnová, měla by pošta podle zákona povinnost získat nejdřív její souhlas. To však neudělala.

 

Hejnová získala v roce 2013 a předloni titul mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek. Ze stejné disciplíny má také bronzovou medaili z olympiády v Londýně v roce 2012.

mm TN.cz