Publikováno 11. 8. 2017
nedařilo se rozhovor po doběhu

Hejnová neskrývala zklamání. V čem byla podle ní největší chyba?

Zuzana Hejnová

Zuzana Hejnová obsadila na mistrovství světa v Londýně v běhu na 400 m překážek čtvrté místo v čase 54,20 sekundy. Co českou atletku po doběhu nejvíce mrzelo a v čem si myslí, že byla největší chyba proč nedosáhla na medaili?

Dvojnásobnou šampionku na trůnu vystřídala Američanka Kori Carterová časem 53,07, druhá doběhla její krajanka a olympijská vítězka Dalilah Muhammadová a české rekordmance v závěru sebrala bronz skvělým finišem Jamajčanka Ristananna Traceyová v osobním rekordu 53,74.

Američanky, které Hejnová na předchozích šampionátech dvakrát odsunula z prvního místa, přiletěly do Londýna s výrazně lepšími časy. Přesto si Hejnová získala jejich respekt skvělým semifinálovým během. Ve finále své letošní maximum z Diamantové ligy v Rabatu zlepšila o dvě setiny, ale na medaili to nestačilo. Stejně jako loni na olympijských hrách v Riu de Janeiro skončila těsně pod stupni vítězů.

Po závodě Hejnová neskrývala zklamání. "Já jsem si na medaili věřila. Nesedlo mi to. Myslím si, že jsem od začátku běžela moc rychle. Nakopla jsem to a pak mi v závěru došly síly. To byl největší problém," řekla.