Publikováno 7. 1. 2018
NHL Velká pocta

Po Haškovi i Hejduk: Slzy i smích, dojemné vyřazení čísla 23! VIDEO

Milan Hejduk
Zdroj: Profimedia/NHL media

Je to obrovská pocta, když klub NHL ocení některého ze svých hráčů tak, že vyvěsí jeho dres ke stropu haly a navždy vyřadí jeho číslo. A takovou poctu včera vyjádřilo Colorado Milanu Hejdukovi. Společně s Dominikem Haškem jsou tak jediní dva Češi v NHL, kteří se takovýmto oceněním mohou pyšnit.

V NHL za jiný klub, než za Avalanche, Milan Hejduk nehrál. Celkem čtrnáct sezon odehrál za tento tým. Za Colorado nastoupil Hejduk k přesně 1020 zápasům, ve kterých dal 375 gólů a na 430 jich přihrál. V roce 2001 navíc získal s lavinami Stanley Cup.

 

 

Dres Hejdukovi vyvěsili před utkáním Colorada s Minnesotou. "Strávil jsem v dresu Avalanche čtrnáct sezon a užil jsem si opravdu každou vteřinu. Nic z toho, co jsem dokázal, by nebylo možné bez spoluhráčů. Měl jsem možnost hrát s některými nejlepšími hráči naší generace a celé historie," říkal Hejduk při ceremoniálu.

 

Hráči Colorada se rozcvičovali v dresech s číslem 23
Zdroj: NHL media Hráči Colorada se rozcvičovali v dresech s číslem 23

 

Byla to Hejdukova noc se vším všudy. Všichni hráči Colorada nastoupili na rozbruslení ve dresech s číslem 23, které rodák z Ústí nad Labem nosil. Při této velké události nechyběli v Pepsi Center ani Hejdukovi synové Marek a David a manželka Zlata.

 

Milan Hejduk s rodinou
Zdroj: NHL media

 

„3, 2, 1…,“ řekl hlasatel a číslo 23 jelo pomalu ke stropu. Pak se zařadilo vedle devatenáctky Sakica, jednadvacítky Forsberga, třiatřicítky Roya, dvaapadesátky Footea a sedmasedmdesátky Bourqueho. Opravdu vytříbená společnost klubu Colorado Avalanche. Hejduk jen stěží zadržoval slzy. Byl to opravdu dojemný moment.

 

Dres Milana Hejduka pod stropem Pepsi Center
Zdroj: NHL media Dres Milana Hejduka pod stropem Pepsi Center

 

"Bylo to úžasné. Je to obrovská pocta. Něco, o čem jsem nikdy nesnil. Je to pravděpodobně největší osobní uznání, jaké jsem získal, protože není výsledkem jedné sezony, ale celé kariéry. Navíc můj dres visí se všemi těmi klubovými velikány. Je to skvělý, mimořádný pocit, který mi navždy zůstane," dodal Hejduk.

 

Vizitka Milana Hejduka:


• Narozen 14. 2. 1976 v Ústí nad Labem.
• Mezi muži hrál poprvé za Pardubice v sezoně 1993/1994.
• Do NHL ho draftoval Québec Nordiques v roce 1994 jako celkově 84. hráče.
• První sezona Milana Hejduka v NHL byla 1998/1999.
• Na olympiádě v Naganu 1998 vyhrál s národním týmem zlaté medaile.
• V roce 2001 slavil s týmem Avalanche zisk Stanley Cupu.
• Ročníku 2004/2005 byl poznamenaný výlukou NHL. Tehdy se Hejduk vrátil do Pardubic, se kterými vyhrál extraligový titul.
• S českou reprezentací získal ještě bronz na mistrovství světa 1998 a bronz na olympiádě 2006.
• Kariéru ukončil Milan Hejduk po sezoně 2012/2013.

lju TN.cz