Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.8. 2017 21:59
hokej poslední zápas

Havlát se loučil s kariérou! Nechyběl Jágr i Petr Čech v bráně

Jaromír Jágr, Martin Havlát a Petr Čech
Zdroj: ČTK

Kariéra Martina Havláta je definitivně u konce. Hokejista, který odehrál 790 zápasů v zámořské NHL, se rozloučil po boku svých kamarádů a největších hvězd nejen českého hokeje. Nechyběli ani Jaromír Jágr či dokonce fotbalový gólman Petr Čech.

Právě brankář londýnského Arsenalu si vyzkoušel, jaké to je hájit hokejovou klec. V první třetině stál v bráně Havlátova výběru a čelil útokům hokejistů Komety Brno. Právě první dějsství bylo na góly nejbohatší, skončilo vítězstvím Brna 4:3.
 

Na druhé dějství se do brankoviště postavil Ondřej Pavelec a Martin Havlát se převlékl do brněnského dresu. První, kdo Pavelce překonal, byl Jaromír Jágr, jenž tím odstartoval kanonádu týmu hvězd ve druhé části. Tu parta kolem Jágra vyhrála 5:1. Přesně mířil třeba i Patrik Eliáš, který před nedávnem také skončil s kariérou.
 

Poslední dvacetiminutovku už zase Havlát odehrál ve svém týmu a konec kariéry oslavil stylově, když v závěru utkání pečetil na konečných 10:5.
 

Akce měla charitativní podtext. Výtěžek půjde z poloviny na podporu mládežnických hokejových klubů, druhá část na Nadační fond Kometa, jenž podporuje rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra.

Martin Havlát Team - HC Kometa Brno 10:5 (3:4, 5:1, 2:0)

Branky: 3. a 11. Blatný, 35. a 52. Hertl, 18. Palát, 23. Jágr, 31. Varaďa, 32. Výborný, 39. Eliáš, 58. Havlát - 11. a 20. Dočekal, 13. a 17. Vincour, 39. F. Král.

Havlát Team: Čech (21. Pavelec, 41. Mrázek) - M. Židlický, Chára, Gudas, Kempný, Z. Michálek, Zbořil - Havlát, Výborný, Eliáš - Jágr, Palát, Prospal - Vrbata, M. Erat, Blatný - Varaďa, Hertl, Michael Frolík. Trenéři: F. Hossa, Marián Hossa, P. Sýkora, Ručinský, R. Štěpánek.

Kometa Brno: Čiliak (30. Vejmelka) - O. Němec, J. Krejčík, F. Král, Gulaši, Bartejs, Malec, Štencel, Mikyska - Vincour, J. Hruška, T. Svoboda - R. Zohorna, V. Němec, Zaťovič - H. Zohorna, Nahodil, Dočekal - Havránek, Nečas. Trenéři: Zábranský, Pokorný a Haken.

msl TN.cz