Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 4. 2017
dopravní nehoda

Havárie auta s paralympioniky! Trenér upřesnil, jak jsou na tom

Havárie handicapovaných cyklistů
Zdroj: TV Nova

K nehodě automobilu s českými paralympijskými sportovci došlo dnes ráno ve východních Čechách. Cyklisté se zrovna vraceli ze soustředění ve Španělsku, když jejich dodávka skončila na střeše. Bližší informace o havárii poskytl webu novasport.tv trenér závodníků Luboš Jirka.

Nehoda se stala kolem sedmé hodiny ráno poblíž Smidar, když řidička sjela do příkopu a dodávka se převrátila na střechu. "Otočili dodávku na střechu. Ze začátku to vypadalo dramaticky, protože nám volali s tím, že pro ně letěl vrtulník, takže jsme se trošku vyděsili," popisovala první chvíle po havárii tisková mluvčí Českého paralympijského výboru Tereza Jelínková.
 

Hned ale vysvětlila, proč tomu tak bylo: "Bylo to tím, že si člověk, který to viděl jako první, spletl dodávku se sanitkou a v případě havárie sanitky se automaticky posílá vrtulník," upřesnila.
 

Podrobnosti o následcích nehody pověděl webu novasport.tv hlavní cyklistický trenér Luboš Jirka. Naštěstí nejde o život ohrožující zranění. "Zlomený pravý kotník a  zlomená pravá ruka. Zítra by ho měli pustit z nemocnice," přináší Jirka podrobnosti o zranění jednoho z cyklistů Zbyňka Charváta a připojuje informaci o zbývajícím osazenstvu havarované dodávky: "Ostatní prošli kontrolou, jsou naprosto v pořádku a už jsou doma," uklidňuje.

Sám Jirka účastníkem nehody nebyl. "Já jsem to odřídil ze Španělska do Teplic. Dál už jeli po vlastní ose," upřesnil Jirka s tím, že v autě kromě řidiče cestovali čtyři sportovci.

msl TN.cz