Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 5. 2018
kanonýr fotbalová liga

Hattrick na rozloučenou! Krmenčík potvrdil korunu krále střelců

Michael Krmenčík
Zdroj: ČTK

Nejlepším střelcem uplynulé sezony první fotbalové ligy se stal poprvé v kariéře Michael Krmenčík, který vystřílel Plzni titul 16 góly. Korunu krále střelců získal s náskokem pěti branek před dvojicí útočníků Slavie Milanem Škodou a Stanislavem Teclem a Jakubem Plškem z Olomouce.

Krmenčík byl postrachem obran zejména na podzim, kdy skóroval jedenáctkrát. Na jaře se potýkal se zdravotními potížemi i se slabší formou celého týmu, ale v březnu se trefil do sítě Liberce a v předposledním kole gólem přispěl k výhře nad Teplicemi, která definitivně zajistila Plzni titul. A v dnešním posledním kole triumf mezi kanonýry podtrhl hattrickem do sítě Dukly.


Na druhém místě mezi střelci skončil s 11 zásahy Škoda, který se loni podělil o korunu krále kanonýrů s Davidem Lafatou. Nejlepší střelec v historii české ligy v této sezoně vypadl z letenské sestavy a dal jen pět branek, nejméně od roku 2006. Kariéru Lafata končí se 198 góly na kontě.


Posedmé z posledních osmi sezon nastřílel nejlepší střelec alespoň 16 branek. Rekordem je 25 góly Lafaty ze sezony 2011/12.


Brankářům vládl Jan Laštůvka, který v dresu Slavie a Ostravy vychytal 16 čistých kont.

ram TN.cz