Aktualizováno 15.11. 2017 13:07
baráž kvalifikace

Hattrick kapitána poslal Austrálii na MS 2018! Už je známo 31 týmů

Mile Jedinak

Fotbalisté Austrálie počtvrté v řadě postoupili na fotbalové mistrovství světa! Slavit mohli po vítězství v odvetě barážového utkání mezikontinentální kvalifikace s Hondurasem. Výsledek 3:1 zařídil třemi góly útočník Aston Villy Mile Jedinak.

Austrálie postoupila na světový šampionát počtvrté za sebou a celkově popáté. Během kvalifikace odehrála 22 utkání. Honduras nevyužil šanci vybojovat třetí postup na závěrečný turnaj po sobě.

Jedinak chyběl Austrálii kvůli zranění v závěru asijské kvalifikace o šampionát v Rusku a v interkontinentální baráži prožil povedený návrat. V 54. minutě odvety dokázal zlomit honduraskou defenzivu z přímého kopu těsně za vápnem, který mimo dosah brankáře tečoval střídající Henry Figueroa.

V 71. minutě argentinský rozhodčí Pitana k velké nevoli hostů odpískal penaltu za ruku Bryana Acosty a Jedinak zvýšil, přestože brankář Escober vystihl směr střely.

Pět minut před koncem třiatřicetiletý australský záložník s chorvatskými kořeny zkompletoval hattrick, když s přehledem proměnil další pokutový kop po faulu Palaciose. Ve čtvrté minutě nastavení po rohu z dorážky snížil Elis, ale už nemohl nic změnit na australském postupu na šampionát, který po závěrečném hvizdu oslavili domácí spolu se 77 tisíci diváky velkolepým ohňostrojem.

Kvalifikace MS 2018
Austrálie – Honduras 3:1 (0:0)
Branky:
54., 72. z pen. a 85. z pen. Jedinak - 90+4. Figueroa.
První zápas 0:0, postupuje Austrálie.

Světový šampionát 2018 v Rusku tak zná 31 ze 32 účastníků. Poslední postupující bude známý ve čtvrtek po odvetě barážového utkání mezi Peru a Novým Zélandem.