Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 5. 2017
Baseball Zajímavý milník

Hasič s číslem 500: Baseballista Schneider si připsal jubilejní odpal!

Martin Schneider
Zdroj: Charitativní kalendář pro hnutí Krtek/Jan Beneš

Je osminásobným mistrem domácí baseballové extraligy, také pracuje jako hasič u záchranného sboru Jihomoravského kraje v Brně. O víkendu se Martin Schneider zapsal do historických statistik, když zaznamenal svůj 500. odpal. Stalo se to při zápase Draků Brno proti Třebíči Nuclears.

Rekord v počtu hitů hájí ostravský rodák Aleš Navrátil, který jich má přes 800. "Těší mě, že už mám tolik odpalů. Mým cílem jich je udělat tisíc, ale to musím být zdravý a hrát ještě hodně let," řekl jednatřicetiletý Schneider, který se také objevuje někdy na hřišti jako nadhazovač.

 

Během sezony musí vynechat skoro až třetinu utkání. Důvodem je jeho oddanost k velmi důležité práci. Schneider je totiž zároveň hasičem. A jak se k tomu dostal? "Každý malý kluk o tom mluvil. Ale spíš to vyplynulo z okolností – potřeboval jsem změnu, pracovní. Nemám rád totiž stereotyp a nemůžu dělat žádnou kancelářskou práci," konstatoval brněnský baseballista. Jeho zkušenosti ze sportu se mu prý velice hodí v práci. "V baseballu se děje vše v milisekundách, ve kterých se musíte rozhodnout. Odpálíte míč nebo ne? To jsem využil při přijímačkách na hasiče v rámci psychologických testů na reakci," dodal zkušený Schneider.

 

Zároveň mu jeho povolání pomohlo při hře. "Co jsem hasič, tak jsem se velice zklidnil, naučil se pracovat s psychikou. Dříve jsem byl trochu nervák, hodně jsem zápasy prožíval, teď jsem se extrémně změnil. Jsem klidný, snažím se klub podporovat, být pozitivní a pomáhat," tvrdil Schneider, jež má v baseballové extralize už neuvěřitelných 500 odpalů. Svůj jubilejní si připsal na své konto o víkendu při utkání proti Třebíči.

 

Proti nováčkovi extraligy z Třebíče se prosadil doublem a v utkání zaznamenal ještě další dva hity. "Nejsem moc na individuální statistiky, ale tenhle moment si budu pamatovat. Důležité je, že bereme další vítězství," prohlásil Schneider z Draků Brno, kteří v letošní sezoně mají už sedmnáct vítězství a v tabulce jsou na prvním místě.

 

Proti Třebíči nastoupili brněnští baseballisté na počest Dni matek s růžovými pálkami, potítky nebo helmami. "Inspirovali jsme se od americké ligy MLB, kde je tohle příjemnou tradicí. Užili jsme si to, ale byli hráči, kteří s růžovými pálkami jít na hřiště nechtěli," zasmál se Schneider, který má v letošní sezoně na svém kontě úctyhodných 23 hitů. Nejlepším pálkařem v této statistice je jeho spoluhráč a dobrý kamarád Arnošt Dubový, který má úspěšných odpalů osmadvacet.


Nejvíce hitů v české extralize:


Aleš Navrátil (Arrows Ostrava) 830
Pavel Budský (Draci Brno) 727
Martin Střítecký (Technika Brno) 657
Martin Veselý (Draci Brno) 552
Jakub Malík (Arrows Ostrava) 548
 

lju TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.