Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 5. 2017
Baseball Zajímavý milník

Hasič s číslem 500: Baseballista Schneider si připsal jubilejní odpal!

Martin Schneider
Zdroj: Charitativní kalendář pro hnutí Krtek/Jan Beneš

Je osminásobným mistrem domácí baseballové extraligy, také pracuje jako hasič u záchranného sboru Jihomoravského kraje v Brně. O víkendu se Martin Schneider zapsal do historických statistik, když zaznamenal svůj 500. odpal. Stalo se to při zápase Draků Brno proti Třebíči Nuclears.

Rekord v počtu hitů hájí ostravský rodák Aleš Navrátil, který jich má přes 800. "Těší mě, že už mám tolik odpalů. Mým cílem jich je udělat tisíc, ale to musím být zdravý a hrát ještě hodně let," řekl jednatřicetiletý Schneider, který se také objevuje někdy na hřišti jako nadhazovač.

 

Během sezony musí vynechat skoro až třetinu utkání. Důvodem je jeho oddanost k velmi důležité práci. Schneider je totiž zároveň hasičem. A jak se k tomu dostal? "Každý malý kluk o tom mluvil. Ale spíš to vyplynulo z okolností – potřeboval jsem změnu, pracovní. Nemám rád totiž stereotyp a nemůžu dělat žádnou kancelářskou práci," konstatoval brněnský baseballista. Jeho zkušenosti ze sportu se mu prý velice hodí v práci. "V baseballu se děje vše v milisekundách, ve kterých se musíte rozhodnout. Odpálíte míč nebo ne? To jsem využil při přijímačkách na hasiče v rámci psychologických testů na reakci," dodal zkušený Schneider.

 

Zároveň mu jeho povolání pomohlo při hře. "Co jsem hasič, tak jsem se velice zklidnil, naučil se pracovat s psychikou. Dříve jsem byl trochu nervák, hodně jsem zápasy prožíval, teď jsem se extrémně změnil. Jsem klidný, snažím se klub podporovat, být pozitivní a pomáhat," tvrdil Schneider, jež má v baseballové extralize už neuvěřitelných 500 odpalů. Svůj jubilejní si připsal na své konto o víkendu při utkání proti Třebíči.

 

Proti nováčkovi extraligy z Třebíče se prosadil doublem a v utkání zaznamenal ještě další dva hity. "Nejsem moc na individuální statistiky, ale tenhle moment si budu pamatovat. Důležité je, že bereme další vítězství," prohlásil Schneider z Draků Brno, kteří v letošní sezoně mají už sedmnáct vítězství a v tabulce jsou na prvním místě.

 

Proti Třebíči nastoupili brněnští baseballisté na počest Dni matek s růžovými pálkami, potítky nebo helmami. "Inspirovali jsme se od americké ligy MLB, kde je tohle příjemnou tradicí. Užili jsme si to, ale byli hráči, kteří s růžovými pálkami jít na hřiště nechtěli," zasmál se Schneider, který má v letošní sezoně na svém kontě úctyhodných 23 hitů. Nejlepším pálkařem v této statistice je jeho spoluhráč a dobrý kamarád Arnošt Dubový, který má úspěšných odpalů osmadvacet.


Nejvíce hitů v české extralize:


Aleš Navrátil (Arrows Ostrava) 830
Pavel Budský (Draci Brno) 727
Martin Střítecký (Technika Brno) 657
Martin Veselý (Draci Brno) 552
Jakub Malík (Arrows Ostrava) 548
 

lju TN.cz