Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.7. 2017 18:44
fotbal návrat gólmana

Hart se vrací zpět na ostrovy, do svých řad ho angažuje West Ham!

Joe Hart
Zdroj: facebook
Joe Hart

Bývalá neotřesitelná jednička, teď je v Manchesteru City nechtěným hráčem. Joe Hart se po sezoně strávené v italském Turíně vrací domů do Anglie. Modrý dres už ale neobleče, kývnul na místo v konkurenci z Premier League, londýnskému West Hamu, kde bude rok hostovat.

Ani on sám si nedokázal pomyslet na to, že by ho něco mohlo ze svatyně modrého Manchesteru vystrnadit. Někdo takový se ale našel. Do noty si totiž anglická jednička nepadla s novým trenérem Guardiolou a pakoval se do Itálie. Jenže na Apeninském poloostrově také mnoho parády nepředvedl. Pouze 5 čistých kont ve 36 zápasech, to opravdu není pro takovou brankářskou extratřídu lichotivá statistika.

Lionel Messi a Joe Hart
Zdroj: isifa.com

O Guardiolových třescích v brance Manchesteru City už by se pomalu mohly psát ságy. Ihned po odchodu zkušeného ostrovana si pořídil Španěl náhradu. Jenže Claudio Bravo také moc parády nepředvedl a většinu sezony chytal dlouholetý stín Harta Willy Caballero. I ten si ale po sezoně sbalil kufry a putoval pryč. Jestli si ale myslíte, že City jsou teď bez gólmana, jste na omylu. Novou hlavní posilou účastníka Ligy Mistrů je 23letý brankářský talent Ederson z Benfiky, který má teď zaujmout post jedničky. Tak složitá je teď situace brankářů v Manchesteru.

Co na to Joe Hart? Vrací se domů do Premier League! Jeho podmínky dokonale splňují na London Stadium, kde hraje své domácí zápasy West Ham United. Do sbírky jim tak přibyl třetí brankář narozený v roce 1987, ale pouze ten jediný, Joe Hart, bude teď branku Kladivářů strážit.

"Je pro mě důležité chytat a jsem vděčný za to, že jsem tady tu možnost dostal. Je skvělé, že tady můžu hrát," prohlásil po přesunu Joe Hart. Stal se tak druhým hráčem City po Pablu Zabaletovi, který posílil londýnský klub.

dm TN.cz