Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.6. 2018 08:36
nba nejužitečnější hráč

Harden se dočkal! Pro trofej NBA přišel s mámou a v bláznivém saku

James Harden
Zdroj: Profimedia

Nejužitečnějším hráčem uplynulé sezony basketbalové NBA byl vyhlášen James Harden, který je největším tahounem Houston Rockets. Osmadvacetiletý zabiják, jak mu fanoušci přezdívají, získal prestižní ocenění poprvé. V hlasování novinářů zvítězil před čtyřnásobným vítězem ankety LeBronem Jamesem z Clevelandu a Anthonym Davisem z New Orleans.

Harden se dočkal po dvou druhých místech, která obsadil loni za Russellem Westbrookem a v roce 2015 za Stephenem Currym. Hráč s typickým mohutným plnovousem byl v základní části nejlepším střelcem zámořské ligy s průměrem 30,4 bodu na zápas. Dále zaznamenal 8,8 asistence a 5,4 doskoku a přispěl výrazně k tomu, že Houston byl v dlouhodobé části nejlepším týmem NBA.

 

"Od nejlepšího náhradníka jsem to dotáhl až k MVP," řekl Harden, který byl jako nejlepší hráč mimo základní sestavu oceněn v roce 2012 po své poslední sezoně v dresu Oklahomy. "Ať mají všichni mladí sen a jdou si za ním. Držte se svého snu. Uvidíme se za rok," dodal.
 

James Harden byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem NBA:

 

Pro hlavní ocenění si v pondělí v Santa Monice přišel se svou matkou. "Nebudu se dojímat, to nedělám, ale ona mě drží. V dobrých i špatných časech. Jinak bych to nedokázal," uvedl Harden, který byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem NBA jako třetí basketbalista Houstonu v historii. Před ním cenu dostali Moses Malone v letech 1979 a 1982 a Hakeem Olajuwon v roce 1994.

mm TMR/Marek Hájkovský