NHL Hokejová noc

Hanzal pomohl dvěma góly, Palát jedním a asistencí!

Martin Hanzal
Zdroj: NHL media

Zápasy NHL pokračovaly i po půlnoci českého času. V těchto soubojích se nejvýrazněji prosadil Martin Hanzal, který dvěma góly pomohl Arizoně porazit Pittsburgh 4:3 v prodloužení. Jednou nahrával i Radim Vrbata. Za Tampu zazářil Ondřej Palát, který se trefil jednou a na jednu branku asistoval. Blesky díky tomu vyhrály 4:1 nad Winnipegem.

Celkem šest zápasů se stačilo odehrát před půlnocí českého času. V těchto utkáních se nejvíce zadařilo Davidu Pastrňákovi, který rozhodl o výhře Bostonu nad Vancouverem (4:3) dvě minuty před koncem základní hrací doby. Prosadil se také Jaromír Jágr, jehož Florida si v Nashvillu pořádně zastřílela. Právě český matador otevřel ve čtvrté minutě skóre a Panthers nakonec vyhráli 7:4.

NHL však pokračovala i po půlnoci. Po té byl nejvíce vidět Martin Hanzal, který za Arizonu dvakrát skóroval a jednou mu k tomu asistencí pomohl i Radim Vrbata. Coyotes nakonec porazili Pittsburgh 4:3 v prodloužení. Rozhodl obránce Connor Murphy.

Za Tampu proti Winnipegu pálil ostrými Ondřej Palát, který ve druhé třetině zvyšoval už na 3:0. Druhou asistenci u tohoto gólu měl obránce Andrej Šustr. Palát ještě v závěru přihrával na branku Hedmana, který uzavřel trefou do prázdné brány na konečných 4:1.

Švédský útočník Patrik Berglund doslova zničil defenzívu Montrealu, když za St. Louis vstřelil hattrick. Hlavně díky němu porazili Blues domácí tým 4:1. Tomu přihlížel mimo jiných i Tomáš Plekanec, kterého trenéři přesunuli už do třetího útoku. Za vítězný tým si zahrál i Dmitrij Jaškin, ale bodově se neprosadil.