Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.9. 2016 12:32
nova sport 2 ufc zpět v Evropě

Hamburkem otřesou těžké váhy! UFC hlásí návrat do Německa

UFC v Hamburku
Zdroj: Nova Sport

Po delší době se UFC vrací opět na evropskou půdu. Po návštěvě Anglie a premiérách v Chorvatsku a Nizozemsku se tentokrát vrací do tradiční destinace a to Německa. Poslední dva roky slavilo UFC u našich západních sousedů úspěch, a tak nebylo překvapením i plánované vystoupení v roce 2016. Jedna pozitivní změna oproti loňským ročníkům však přišla, jelikož UFC podstatně zkvalitnilo hlavní kartu. Elitní těžké a polotěžké váhy jsou vždy lákadlem a s ideálním vysílacím časem se i my u obrazovek budeme mít na co těšit!

Čest oficiálně odstartovat hlavní kartu bude mít německý rodák Nick Hein. Nick je v současnosti hlavní tváří německé MMA scény a i proto nechyběl ani jednou na posledních UFC galavečerech v Německu. Jeho zápas bude mít především zahřívací atmosféru, svým temperamentem a nadšením dokáže vyburcovat k podpoře i toho posledního diváka v hale. Není tedy divu, že jeho soupeř Tae Hyun Bang může počítat s bojem na nepřátelské půdě.
 

Reklama

Po úvodním zápase v lehké váze přijde čas už jen na těžké váhy. V tom prvním se proti sobě postaví ostřílený Ryan Bader a Švéd Ilir Latifi. Ryan se za osmiletou kariéru v UFC vypracoval do top 10 elitních zápasníků, ale jakmile je na dosah zápasu o titul, tak přijde porážka. Kdo porazí Badera, jde většinou pak i o titul a touto úvahou by se rád řídil i Ilir. Tréninkový partner Gustafsssona má již tři výhry v řadě, ale souboj s Baderem pro něj bude největší zkouška v jeho zápasnické kariéře. Ryan i Ilir jsou především siloví zápasníci, čeká je tedy doslova změření sil. Ilir se na druhou stranu stále snaží pracovat na svém postoji, z čehož vzešly i dva rychlé knokauty. Pokud tedy Ilir nevytáhne jeden ze svých ničivých úderů, měl by si Ryan zápas především svými zkušenostmi pohlídat.
 

Zřejmě největší hvězda se neobjeví v hlavním zápase, protože populární Alexander Gustafsson je opět zpět v plné své síle. Po nešťastných prohrách s Anthonym Johnsonem a šampionem Danielem Cormierem uvažoval Alexander i nad koncem kariéry. Tyto černé myšlenky ale už zahodil za hlavu, protože se tentokrát postaví Janu Blachowiczovi z Polska, který mimo jiné porazil i jeho tréninkového partnera, výše zmíněného Ilira

Blachowicze čeká podobně jako Ilira nejtěžší soupeř v jeho kariéře a i očekávaní jsou podobná, pouze s tím rozdílem, že oba pánové jsou mnohem raději v postoji. Gustafsson se svou výškou a rozpětím rukou má v tomto ohledu jasně navrch, nicméně síla a kombinace s grappingem hraje zase do karet Blachowiczovi. Pro Alexandra by to měl být zápas, kterým se dostane zpět na trať, ale Blachowicze není radno podceňovat.
 

Celou show nemůže uzavřít nikdo jiný než dvojice těžkých vah. Bývalí šampioni UFC se zkušenostmi na rozdávání, tak lze ve zkratce popsat veterány Andreie Arlovského a Joshe Barnetta. Své nejlepší roky mají zřejmě již za sebou, ale o těžkých vahách se říká, že zrají jako víno. Pouze jeden se však odrazí zpět do vyšší pozice v žebříčku, kde po posledním zápase oba klesli.

Barnetta odklepal Rothwell a postaral se tak tehdy o překvapení večera. Pokud se někde Barnett během zápasů cítít dobře, tak je to na zemi. Společně s výměnami v klinči, ideálně u klece, je zem Barnettovou specialitou a odklepat už dokázal řadu velkých jmen. Toho si bude vědom i Arlovski, kterého na zápas určitě po strategické stránce připravil MMA génius Greg Jackson. Pro Arlovského je silná stránka vždy na místě, a to jeho box. Oproti Barnettovi je schopný zápas ukončit jedním, dobře načasovaným, úderem. Připravte se tedy na souboj plný zkušeností, Andrei ani Josh doposud neřekli v tomto sportu svá poslední slova.
 

Galavečer UFC Fight Night: Arlovski vs. Barnett začíná již dnes v 21:00 živě přímo z německého Hamburku. Na kanálu NOVA Sport 2 a portálu VOYO se budete moci bavit ve společnosti kvalitního českého komentáře.
 

Lukáš Zduba TN.cz
Reklama

 

Reklama