Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 5. 2018
Fotbal Německá Bundesliga

Hamburk poprvé sestoupil: Divoké běsnění fanoušků, 50 zatčených!

Borussia Mönchengladbach
Zdroj: Profimedia

V Německu se přepisovala historie. HSV poprvé ve své historii sestoupil z Bundesligy, což nemohli překousnout fanoušci Hamburku. Ten sice v posledním zápase této sezony porazil 2:1 Mönchengladbach, ale ani to mu nepomohlo. Chuligáni pak divoce běsnili, zahalili stadion dýmovnicemi a museli je krotit policisté. Padesát z nich bylo zatčeno.

Od roku 1963, tedy od doby, od kdy funguje Bundesliga, Hamburk nikdy nesestoupil. Až teď. A to jeho fanoušci nemohou překousnout. Po posledním zápase s Borussií Mönchengladbach doslova zešíleli. Zapálili dýmovnice, které naházeli na hrací plochu. Stadion byl pak zahalen kouřem…

 

 

K incidentu došlo už během zápasu, respektive jeho nastavení. Na čtvrt hodiny se muselo kvůli nepříznivým podmínkám a neukázněnosti naštvaných chuligánů přerušovat. Zasáhnout museli policisté, kteří ty největší problematiky vyvedli ze stadionu a padesát jich zatkli.

 

 

Hamburk skončil na 17., tedy na předposledním místě Bundesligy. Sestupuje společně s Kolínem nad Rýnem. Tradiční HSV tak zažívá nejhorší časy na vrcholové scéně. Tým, který získal v sezoně 1982/1983 Pohár mistrů evropských zemí (předchůdce Ligu mistrů), slavil v nejvyšší německé soutěži šest titulů. Naposledy v roce 1983.

lju TN.cz