Aktualizováno 23.2. 2017 13:19
video obrovská pocta

Gretzky přijel na Floridu kvůli Jágrovi! Co řekl o české hvězdě?

Jaromír Jágr a Wayne Gretzky
Zdroj: NHL media
Jaromír Jágr a Wayne Gretzky

Jaromír Jágr je dnes samozřejmě ikonou celé NHL, ale stále je neuvěřitelné, jaké věci se kvůli němu dějí. Když dorazili na Floridu hráči Edmontonu Oilers, nechyběl na utkání ani samotný Wayne Gretzky! Pozvali ho i kvůli číslu 68!

Gretzky byl speciálním hostem televizního vysílání. Aby ne. Vždyť klub, kde začínal a sklízel obrovskou slávu, přijel změřit síly se současnou největší hrající legendou. A tak došlo samozřejmě i na povídání o Jágrovi.

A co je příjemné, Wayne Gretzky nešetřil chválou. "Vím, jak obrovskou vášeň pro hokej v sobě nosí. A je to úžasné, bez ní by nemohl hrát tak dlouho. Znám ho od jeho osmnácti let. Borců co hráli tak dlouho, jako je Jaromír, je jen pár: Chris Chelios, Mark Messier, Gordie Howe..."


Jágr Gretzkyho asi nikdy nedožene, přece jen mu chybí ještě 134 gólů, aby vyrovnal počet tref legendy s číslem 99. Možná teď mrzí pár sezon v Rusku...
 

Ale Gretzky věří, že Jágr bude hrát, co to jen půjde. "Schovám mu brusle, až se bude blížit těm mým 894 gólům," zavtipkoval Gretzky. "Ne, prostě nesmí jen tak skončit," přeje si legendární hokejista.

ram TN.cz