Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 5. 2018
fotbal poslední zápas

Končí velká éra Gigiho: Bývalý manžel Šeredové opouští Turín!

Gianluigi Buffon
Zdroj: Profimedia

Jedna dlouhá fotbalová éra končí. Gianluigi Buffon se po 17 letech rozloučí s Juventusem. Čtyřicetiletý brankář a kapitán nastoupí ke svému poslednímu utkání v domácím prostředí a to proti soupeři z Verony.

Téměř 400 ligových zápasů odehrál v Itálii brankář Gigi Buffon. V letošní sezóně dosáhl s Juventusem na titul i domácí pohár a v Lize mistrů došel až do čtvrtfinále. Teď ale příchází konec jedné éry. Jeho éry. V sobotu nastoupí Buffon v barvách Juventusu naposledy. 

 

"V sobotu odehraju poslední utkání za Juventus, což je zatím jediná jistota. Byla to rodina, od které jsem se toho tolik naučil. Co bude dál, uvidím až příští týden," citovala ČTK Buffonova slova z tiskové konference.

 

 

V roce 2001 přestoupil do Juventusu Turín z Parmy a to za více jak 50 milionů eur. Tím se stal a dodnes je nejdražším brankářem fotbalové historie. Z klubu neodešel ani při korupční aféře v roce 2006, kvůli které Juventus sestoupil do Serie B. S Juventusem získal celkem 7x ligový titul, 3x domácí pohár a 5x domácí superpohár.

 

Zářil ale také v italské reprezentací, se kterou získal mnoho cenných kovů. V jeho sbírce byste našli zlato z Mistrovství světa v Německu z roku 2006, rovněž nejcennější medaili z evropského šampionátu do 21 let, nebo také stříbro z mistrovství Evropy 2012. Jedna trofej mu ale ve vitríně chybí - pohár pro šampiona Ligy mistrů.

 

Ještě ale není všem dnům konec, podle svých slov má totiž Buffon nabídky, které by jeho aktivní kariéru mohly o pár let prodloužit. Jedním ze zájemců o legendárního brankáře je třeba argentinská Boca Juniors. 

 

 

"Ještě před dvěma týdny jsem měl za to, že už fotbal hrát nebudu, ale jsou přede mnou zajímavé výzvy. Poslechnu hlas svého srdce," řekl novinářům Buffon.

 

Jisté je, že v dresu Juventusu Buffona už neuvidíme. Přišel ten správný čas rozloučit se. "Myslím, že je to nejlepší způsob, jak ukončit tohle úžasné dobrodružství. Bál jsem se, že se budu loučit jako náhradník nebo hráč s vyhaslým motorem. Jsem hrdý, že tomu tak není," dodává legendární brankář, kterého čeští fanoušci znají také díky jeho manželství s českou modelkou Alenou Šeredovou.

 

S ní má Buffon dva syny, jejich manželství ale vydrželo jen do roku 2014. Fotbalista si poté našel novou partnerku, italskou komentátorkou Ilariu D'Amico. 

ads TN.cz