Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 12. 2017
KHL Rychlá branka

Gól po 5 sekundách od začátku zápasu? KHL má rekord! VIDEO

KHL
Zdroj: reprofoto

Diváci v Kontinentální hokejové lize viděli hodně rychlý gól. Padl už po pěti sekundách od úvodního vhazování. Je to vůbec nejrychlejší gól v historii soutěže. V rámci Ruska padla před dvěma lety ještě o dvě vteřiny rychlejší branka. Videa s oběma momenty si můžete přehrát v článku.

Jaroslavl přijela do Ufy. Vše se přichystalo na úvodní buly, puk padl na ledovou plochu a od centra Loktionova putoval k obránci Yelesinovi. Ten těsně za červenou čárou nahodil kotouč na bránu, kde nachytal nepozorného gólmana Bena Scrivense. Ten by měl být jen tak pro zajímavost jedničkou kanadského výběru na olympiádě 2018. A takhle ten rekordní gól po pěti sekundách padl...

 

 

Jaroslavl pak zvýšila rychle získané vedení na 2:0 a to naopak pět sekund před koncem první části. Ufa však v průběhu druhé části vyrovnala a to i díky trestu českého obránce Jakuba Nakládala za rvačku, respektive její vyvolání. Domácí vyhráli 3:2. Ale u rekordně rychlých gólů ještě zůstaňme. Před dvěma lety padl v Rusku jeden ještě rychlejší – už po třech sekundách.

 

 

Tato branka Viktora Šachvarostova je vůbec nejrychlejší v historii. Na časomíře svítilo přesně 00:03:05. V české extralize nejrychleji skórovala trojice hráčů – Petr Ton, Dominik Pacovský a Pavel Janků. Ti se radovali po sedmi sekundách. V NHL pak padla nejrychlejší branka po pěti vteřinách. Zaznamenalo ji trio Doug Smail (v roce 1981), Bryan John Trottier (1984) a naposledy Alexander Mogilny (1991).

lju TN.cz