NHL Hokejová noc

Gól dal Pastrňák i Hertl. Jejich týmy ale prohrály a hrozí jim konec

David Pastrňák
Zdroj: NHL media

V obou nočních zápasech udělaly dva týmy předposlední krok k postupu do finále konference. Tampa porazila Boston 4:3 v prodloužení a vede 3:1 na zápasy. Bruins nepomohl ani jeden zásah Davida Pastrňáka. Vegas pak zdolalo San Jose 5:3 a vede v sérii 3:2. Ani tady gól českého útočníka Tomáše Hertla neměl v konečném účtování žádnou váhu.

Čeští Davidové z Bostonu jsou jedinou prohru od konce letošní sezony. Ve čtvrtfinálové sérii totiž prohrávají s Tampou Bay 1:3 na zápasy. Potřetí nestačili na Lightning v nočním zápase, ve kterém měli výhodu domácího prostředí. Prohrávali 0:2, ale pak se jim podařil obrat. I díky přesilovkové trefě Davida Pastrňáka.

Jenže za hosty vyrovnal ve třetí části Steven Stamkos a vynutil si tak prodloužení. V jeho čtvrté minutě dal navíc vítěznou trefu Dan Girardi a rozhodl tak o výhře Tampy 4:3.

Hrál se také pátý zápas série mezi Vegas a San Jose. Tady naopak vládli domácí Golden Knights a to od samého začátku. Když dal v deváté minutě třetí části čtvrtou branku za zlaté rytíře Alex Tuch, žraloci odpověděli střídáním gólmanů. Za Jonese zaskočil Dell a to se ukázalo, jako velmi dobrý impuls pro San Jose. To začalo stahovat čtyřgólové manko. Jednou se prosadil i Tomáš Hertl.

Když Sharks snížili na 3:4, už to vypadalo, že by si mohli i oni říct o prodloužení a v něm se pokusit o senzační obrat. Jenže při hře bez brankáře inkasovali a nakonec prohráli 3:5. Vegas má tak rovněž mečbol, jelikož vede 3:2 na zápasy.