Publikováno 18. 2. 2018
NHL Hokejová noc

Gól dal Kaše, Nosek a Zacha. Mrázek slavil výhru, Rittich střídal!

Ondřej Kaše

Češi zažili vydařenou noc v NHL. Mezi střelce se zapsal Ondřej Kaše z Anaheimu, Pavel Zacha z New Jersey a Tomáš Nosek z Vegas. Brankář Petr Mrázek vychytal výhru Detroitu. Komu se však nedařilo, byl gólman David Rittich, který během utkání svého Calgary s Floridou opustil brankoviště a jeho tým nakonec prohrál 3:6.

Nejpovedenější zápas ze všech Čechů měl Ondřej Kaše z Anaheimu. Na co sáhl, to mu vyšlo. Když jeho tým ve třetí třetině prohrával, Kaše vyrovnal. V samostatných nájezdech pak znovu vyzrál na brankáře Dubnyka. Vítězný nájezd však zařídil až Nick Ritchie a tak Ducks porazili Minnesotu 3:2.

Jednou brankou se zasloužil o výhru New Jersey také Pavel Zacha. Ten se v zápase s Tampou prosadil v oslabení a Devils nakonec vyhráli těsně 4:3.

Nováček z Vegas si smlsnul na Montrealu. Golden Knights vyhráli 6:3 a i tady je ve střelecké listině česká stopa. Třetí branku lídra Západní konference dal útočník Tomáš Nosek.

Asistenci pak zaznamenal Roman Polák z Toronta, jeho tým ale podlehl Pittsburghu 3:5. Asistoval i obránce Michal Kempný z Chicaga. Podílel se tak na vysoké výhře 7:1 nad Washingtonem. Brankář Petr Mrázek pomohl 31 úspěšnými zákroky k výhře Detroitu 3:1 nad Nashvillem. To naopak gólman David Rittich po čtyřech inkasovaných gólech opustil během druhé třetiny bránu Calgary, pustil do ní náhradníka Jona Gilliese a Flames nakonec podlehli Floridě 3:6.