Aktualizováno 8.3. 2016 23:22
liga mistrů pálí ostrými

Gól číslo 90! Kanón Ronaldo stvrdil postup Realu do čtvrtfinále

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo znovu potvrdil, že je pro Real nepostradatelným hráčem. V odvetném osmifinálovém zápase Ligy mistrů proti AS Řím nejprve poslal „Bílý balet“ svým 90. gólem ve slavné soutěži do vedení, druhou trefu připravil Rodríguezovi. Real v odvetě vyhrál stejným výsledkem jako v Římě 2:0 a podle předpokladů si zahraje čtvrtifnále.

Na zvládnutém osmifinálovém dvojutkání má z pohledu madridského giganta největší podíl právě Ronaldo. Na hřišti italského celku v úvodním zápase vstřelil veledůležitý první gól a také v domácí odvetě otevřel skóre zápasu trefou, kterou uklidnil fanoušky madridského giganta.

Portugalský reprezentant si po hodině hry naběhl na centr Vázqueze a i přesto, že byl bráněn, dokázal poslat míč do sítě. Šlo o 90. branku jednatřicetiletého Portugalce v nejprestižnější evropské klubové soutěži.

Uběhly další čtyři minuty a Ronaldo se změnil ze střelce na nahrávače. Do zakončení vyslal Jamese Rodrígueze, který se štěstím střelou mezi nohy gólmana AS Szcesnyho.

Zdroj: profimedia.cz Cristiano Ronaldo

Nutno ale podotknout, že stačilo málo a odveta na Santiago Bernabéu mohla vypadat úplně jinak. Exteplický kanonýr Džeko a záložník Salah ale v jasných šancích sami před brankářem Navasem mířili nepřesně. Po změně stran měl druhou velkou šanci Salah, ale mířidla měl stále seřízena nepřesně. A pak už přišel trest a lekce z efektivity v podání kanonýra Ronalda.

Společně s Realem si z úterního programu Ligy mistrů zajistil postup ještě Wolfsburg. Jeho soupeř z Gentu sice v úvodním domácím klání dvěma góly snížil svou porážku na 2:3, ale v odvetě na půdě bundesligového centru na překvapení nedosáhl. „Vlkům“ premiérovou účast ve čtvrtfinále definitivně zajistil gólem ze 74. minuty útočník Schürrle.

Výhru Wolfsburgu v odvetě zařídil Schürrle
Zdroj: profimedia.cz Výhru Wolfsburgu v odvetě zařídil Schürrle

Liga mistrů - odvety osmifinále:

Real Madrid - AS Řím 2:0 (0:0)
Branky: 64. Ronaldo, 68. James Rodríguez. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.). ŽK: Danilo - Zukanovič. Diváci: 76.654. První zápas: 2:0, postoupil Real.

Wolfsburg - Gent 1:0 (0:0)
Branka:
74. Schürrle. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.. Diváci: 23.475. První zápas: 3:2, postoupil Wolfsburg.