fotbal Poslední test

Generálky: Sparta nestačila na Spartak, Plzeň přišla o Chorého

Plzeň - Kuej-čou
Zdroj: fcviktoria.cz

Fotbalisté Sparty nezvládli generálku před ostrým startem jara a po sérii výher padli s ruským Spartakem Moskva 1:2. To Viktoria v posledním přípravném klání přehrála čínský Kuej-čou Cheng-feng 2:1, zároveň ale přišla o zraněného útočníka Tomáše Chorého.

Premiéru v letenském dresu si odbyl rumunský gólman Nita, svému týmu štěstí ale nepřinesl.

Poprvé byl překonán už v 18. minutě po trefě Nizozemce Promese, ještě do přestávky ovšem srovnal Václav Kadlec. Ve druhé půli se ale trefil Melgarejo a Spartak tak zvítězil 2:1.

Pro Pražany šlo o vůbec první a jedinou porážku v přípravě, neboť předchozích pět utkání vyhráli.

V generálce na dvojutkání s Partizanem Bělehrad v rámci Evropské ligy zato uspěla Viktoria Plzeň, která díky gólům Michaela Krmenčíka a Aleše Čermáka porazila čínský Kuej-čou Cheng-feng 2:1.

Radost z výhry však viktoriánům kazí fakt, že se zranila jejich zimní posila Tomáš Chorý. Ten musel střídat poté, co ho v závěru zápasu kopl stoper soupeře zákeřně do zad.