Publikováno 21. 9. 2017
NHL China Games

Generálka na NHL v Číně: Los Angeles porazilo Vancouver!

Los Angeles Kings vs. Vancouver Canucks

Pomalu se to blíží. Slavná NHL začne už 5. října, ale už teď probíhají přípravné zápasy. Jeden mohli sledovat diváci na nezvyklém místě. Dnes si to totiž rozdalo Los Angeles s Vancouverem a to v čínské Šanghaji. Z výhry se radovali hokejisté Kings, kteří porazili Canucks 5:2.

Do Asie se po sedmnácti letech vrátila NHL. Naposledy se hrálo v Japonsku v roce 2000, kdy se v rámci základní části utkal Anaheim s Vancouverem. Tyto dva celky spolu v Tokiu hrály na asijském kontinentu ještě o tři roky dříve. To viděla Asie živě NHL vůbec poprvé.

Teď se hrálo v čínské Šanghaji, kdy si to v rámci China Games, tedy přípravného dvojzápasu, utkalo Los Angeles a Vancouver (odveta je čeká za dva dny v Pekingu - zápas budete moci znovu sledovat na stanici Nova Sport 1).

Do utkání vstoupili lépe Králové z Los Angeles. Za ně otevřel skóre na začátku osmé minuty Švéd Adrian Kempe, který využil přesilovku. Kings pak v šestnácté minutě ukázali, že umí střílet góly i v oslabení, kdy se prosadil Tanner Pearson.

Na 3:0 zvyšoval těsně po první přestávce Alec Martinez. Diváci v Šanghaji, kteří fandili Canucks, se však také dočkali. To když Sven Baertschi v přesilovce snížil.

Vancouver se dokonce dotáhl na jeden gól. Za Canucks stáhl Markus Granlund, který se postaral alespoň o menší drama v šanghajské hale. Jenže vidinu prodloužení si Los Angeles nechtělo připustit. Podruhé v utkání se trefil Pearson - to se hrálo čtyři na čtyři. Po něm ještě do prázdné brány završil na konečných 5:2 Jeff Carter.