frajer tour de france

Gaviria všem vypálil rybník: První etapa na Tour a hned žlutý trikot!

Fernando Gaviria
Zdroj: Twitter

Kolumbijec Fernando Gaviria vyhrál při svém prvním startu na Tour de France úvodní etapu edice 2018 a zajistil si žlutý trikot lídra závodu. Na trati z Noirmoutieru do Fontenay le Comte dojel druhý Peter Sagan, třetí skončil Marcel Kittel.

Třiadvacetiletý debutant na "Staré dámě" ve finiši porazil Slováka Petera Sagana, třetí dojel Němec Marcel Kittel. Kvůli problémům v závěru ztratili čtyřnásobný vítěz závodu Brit Chris Froome i další Kolumbijec Nairo Quintana. Čeští cyklisté v pelotonu chybějí.

I přes dlouhý únik trojice závodníků se o premiérovém vítězi 105. ročníku rozhodlo v hromadném spurtu. V něm kvůli pádu pár kilometrů před cílem chyběl Froome, jenž nakonec dojel s padesátisekundovou ztrátou. Ještě hůř dopadl Quintana, kterého v závěru postihl defekt a za vítězem zaostal o více než minutu.

Gaviria ve finiši potvrdil pověst jednoho z nejlepších spurtérů a i díky pomoci kolegů ze stáje Quick-Step Floors předčil zkušenější Sagana i Kittela. Ke čtyřem dílčím prvenstvím z loňského Gira přidal premiérový triumf na Tour a do nedělní etapy oblékne jako druhý Kolumbijec po Víctoru Hugu Peňovi žlutý dres pro vedoucího závodníka.