Aktualizováno 22.5. 2016 23:03

Kanaďané obhájili titul mistrů světa - 1
Kanaďané obhájili titul mistrů světa

Hokejisté Kanady obhájili titul mistrů světa! Po loňském triumfu v České republice dokázal favorizovaný celek vybojovat zlaté medaile i na šampionátu v Rusku, kde ve finále udolal Finsko 2:0. Vítěznou branku vstřelil v úvodní třetině Connor McDavid, druhou trefu přidal sekundu před koncem do prázdné branky Matt Duchene.

Úvod patřil Kanadě, ale vyložené šance chyběly. Ve třetí minutě stačil puk před volným Scheifelem odvrátit obránce Pokka. Na druhé straně se dral před branku Granlund. Kanaďané byli aktivnější a ve 12. minutě se dostali do vedení. McDavid se dostal před Koskinena a po šikovné kličce uklidil puk pod horní tyč. Devatenáctiletý útočník Edmontonu, loňská jednička draftu NHL, se radoval po osmi asistencích z první trefy na turnaji.