Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 3. 2017
UFC Noc bojů

Galavečer snů? UFC 211 nabírá hvězdných rozměrů!

Jorge Masdival vs. Donald Cerrone
Zdroj: Profimedia
Jorge Masdival vs. Donald Cerrone
Témata:

Vedení UFC si musí dát ruku na srdce a přiznat, že poslední galavečery nedopadly podle očekávání. Na papíře jména slibovala velkou show, ale ve výsledku byli diváci spíše zklamaní. Nastal tedy čas vytáhnout pořádně eso z rukávu. A na lepší časy se již pomalu blýská, UFC 211 totiž zvedne všechny ze sedaček!

UFC 208 ani 209 v hlavních zápasech mnohé fanoušky zklamaly. Oba večery za sebou nechaly spíše rozpačité pocity, což by se u bojových sportů nemělo vůbec dít. Reputaci má opět zlepšit dubnové UFC 210, kde Daniel Cormier bude obhajovat titul proti hrozivému Anthonymu Johnsonovi. Za zmínku ještě stojí duel mezi bývalým šampionem Chrisem Weidmanem a Gegardem Mousassim, ale zbytek karty moc fanoušky nevzrušuje.

 


Jako dar z nebe tedy přichází v pořadí další velký turnaj UFC 211. V texaském Dallasu se UFC pokusí odčinit všechna svá zaškobrtnutí tou nejlepší možnou cestou, řadou skvělých zápasů. Hned ten největší snad ani nemůže zklamat, jelikož titulový zápas v těžké váze je vždy svátkem pro všechny fanoušky. Velmi dobře rozjetý šampion Stipe Miocic srovná síly s bývalým šampionem Juniorem dos Santosem, který ho jako poslední porazil. Přes dva roky vyrovnaný zápas bude mít pokračovaní a oba pánové milují knokauty.

 


Jeden titulový zápas je zřejmě málo, protože do obhajoby svého pásu se vydá i populární Joanna Jędrzejczyk proti Jéssice Andrade. Konec? Ani zdaleka ne. Titulový rozstřel je nachystán pro welterovou divizi mezi Jorgem Masvidaleme a Damianem Maiou, který měl podle mnohých již o titul bojovat dávno.

 


Velkou kvalitu sebou přináší i bývalí šampioni Eddie Alvarez v duelu s Dustinem Poirierem a neúnavný Frankie Edgar v souboji generací, s talentovaným Yairem Rodriguezem. A nesmíme zapomenout ani duel muších vah mezi Henrym Cejudem a mladým Sergio Pettisem.

 


Po takévoto startovce se nejednomu zamotá hlava. UFC 211 se může jednoduše stát vším, čím poslední galavečery nebyly. Nezbývá než držet palce, jelikož zranění se mohou objevit. Nic to ovšem nemění na faktu, že Dallas zažije opravdový svátek MMA.
 

Lukáš Zduba TN.cz