Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.7. 2018 14:11
Cyklistika Tour de France

Organizátoři Tour nepustí Frooma do závodu: Řeší se jeho doping!

Chris Froome
Zdroj: Profimedia
Chris Froome

Hvězdný Brit Chris Froome nesmí startovat na letošní Tour de France. Organizátoři vystavili čtyřnásobnému vítězi tohoto etapového závodu stopku kvůli údajnému dopingu z loňského září. Froomova stáj se však odvolala a věří, že se v týdnu podaří nepříjemné rozhodnutí organizátorů změnit.

Stáj Sky se proti rozhodnutí organizátoru odvolala. Sám Chris Froome si stojí za tím, že nikdy v životě nedopoval. Odvolal se tak proti pozitivnímu dopingovému testu z loňského září, kvůli kterému Froome ve Francii nesmí startovat.

 

 

Froome měl pozitivní dopingový test kvůli léku na astma, jehož množství překročil. O jeho pozitivním testu během Vuelty informovala v prosinci cyklistická unie UCI. Froome se provinil 7. září po osmnácté etapě, o čemž byl informován o dva týdny později. Do té doby nebyl suspendován.

 

Jezdci smějí lék salbutamol při prokázání nemoci užívat na zvláštní povolení UCI, ale jen s maximální koncentrací 1000 nanogramů na mililitr. Ve Froomeově vzorku moči byla 7. září koncentrace dvojnásobná.

 

Závod Tour de France 2018 začíná 7. července, tedy za týden. "Chris pojede Tour, neboť neudělal nic špatného," věří Froomova stáj Sky, která se takto vyjádřila pro web cyclingnews.com. Ve středu se má k celé věci vyjádřit arbitrážní komora Francouzského olympijského výboru.

 

Anketa

Bude Froome letos startovat na Tour de France?

Hlasovalo 219 lidí.

lju TN.cz