nova sport noc v nhl

Frolík předčil Jágra, Arizoně české góly k bodům nepomohly

Calgary Flames
Zdroj: NHL media

Michael Frolík přispěl dvěma přihrávkami k výhře Calgary na Floridě. V utkání Arizony proti Dallasu se střelecky prosadili Martin Hanzal i Radim Vrbata, jejich týmu to však na body nestačilo.

Pro Frolík nezačalo utkání nejlépe. Při jeho vyloučení vstřelili Panteři vedoucí branku. Calgary ale rychle kontrovalo, když třemi brankami během pěti minut vývoj utkání otočilo. Na dvou gólech se přitom asistencí podílel právě Frolík. Naopak Jaromír Jágr v dresu domácích nezažil nejlepší večer, když byl na ledě u obou branek.

Florida se ještě do konce první třetiny dokázala dotáhnout na rozdíl jediné branky, ale v sedmadvacáté minutě měl poslední slovo Brouwer a Flames tak slaví výhru 4:2.

Arizona začala proti Dallasu lépe a mohl za to Radim Vrbata, který otevřel střelecký účet zápasu už v osmé minutě. Dallas pak sice vyrovnal, ve 34. minutě ale znovu poslal Kojoty do vedení Hanzal. Ještě před druhou přestávkou se však Dallasu podařilo srovnat a třemi brankami v závěrečné dvacetiminutovce si zajistil vítězství.

Výsledky: Washington - Edmonton - 2:1, Dallas - Arizona - 5:2, Carolina - Ottawa - 3:0, Florida - Calgary - 2:4