Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 5. 2017
video kouzlo okamžiku

Frajeři! Technika selhala, tak si legendy hymnu zazpívaly samy!

Florbalové legendy si samy zazpívaly hymnu
Zdroj: Instagram
Florbalové legendy si samy zazpívaly hymnu

Odehráli toho dost, oblékali dres národního týmu, sváděli společné boje o český titul. A pořád ještě dál hrají. Sice už jim není 20, to spíš o 20 víc, ale i jako veteráni si florbalové bitvy dál užívají. A to se vším všudy, i se zpíváním hymny!

Nebyl to ledajaký zápas, hrálo se finále ligy legend, jak si florbaloví matadoři s nadsázkou říkají. A proti sobě stanuly týmy Tatranu Střešovice a FBC Ostrava. Dávné bitvy z našlapaných arén teď vystřídalo sice trochu komornější prostředí, ale ve střešovické Stodole to byl duel se vším všudy.

Hrálo se o český titul, o medaile, a tak pořadatelé měli v plánu při slavnostním nástupu pustit českou hymnu. Jenže něco se pokazilo...

 


A tak když hlasatel oznámil, že hymna zazní a v hale nastalo poněkud trapné ticho, vzali to chlapi na sebe a halou se rozezněla český národní píseň z hrdel třiceti chlapů. Byl to najednou úžasný zážitek pro všechny.


A pak i samotná finálová bitva měla grády. Ostravské FBC prohrávalo 5 minut před koncem ještě 0:3, ale ve fantastickém finiši dokázalo vyrovnat a v prodloužení díky gólu Davida Dziuby mohlo slavit. Ostravští florbalisté možná tak trochu nevědomky inspirovali český hokejový tým, který na mistrovství světa o pár hodin předvedl podobný obrat v duelu s Finskem.

ram TN.cz