Aktualizováno 18.9. 2015 16:18
palec nahoru štědří sportovci

FRAJEŘI: Darovali peníze, ale i vlastní mozek na výzkum

pk subban
Zdroj: facebook.com

Tento týden věnoval kanadský hokejista P. K. Subban dětské nemocnici skoro 240 miliónů korun. Jde o největší příspěvek v kanadské historii sportu, ale není jediný sportovním filantropem.

Kanadský hokejový obránce P.K. Subban patří nejen k nejlepším obráncům v NHL, ale zároveň také mezi největší filantropy. Montrealské dětské nemocnici věnoval 10 miliónů dolarů, což je v přepočtu asi 240 miliónů korun.


Jde vůbec o největší charitativní dar sportovce v kanadské historii. Donedávna byl nejštědřejším dárcem další kanadský hokejista Eric Lindros. Ten po ukončení své aktivní kariéry v roce 2007 věnoval 5 miliónů dolarů zdravotnímu ústavu v Ontariu.
 

 
Z českých hokejistů bychom za největšího filantropa zvolili nejspíš Dominika Haška, který v dobách své největší slávy daroval milion dolarů na hokejovou školu pro chudé děti v Buffalu. Ještě v roce 2013 přispíval Hašek každý rok částkou 50 tisíc dolarů na její provoz.


Možná více než penězi ale přispěl další, bohužel již zesnulý, Kanaďan Steve Montador. Ten totiž věnoval doslova svůj mozek, protože chtěl, aby lékaři mohli zkoumat vliv otřesů a nárázů, které hráči v NHL trpí při soubojích v zápasech.
 

TN.cz