Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.3. 2017 14:25
Biatlon Světový pohár

Fourcade čekal na verdit, ale nakonec vyhrál! Šlesingr je šestý

Michal Šlesingr
Zdroj: Profimedia

Suverén Martin Fourcade vyhrál na závěr sezony závod s hromadným startem a získal malý glóbus za hodnocení disciplíny. Francouzský král Světového poháru přitom měl problém s náboji, které zapomněl doplnit, a řešil to až během závodu. Dva Češi se vešli v Oslu do desítky - Michal Šlesingr byl šestý a Michal Krčmář devátý.

Z českých reprezentantů se nedařilo pouze Ondřeji Moravcovi, který musel jet čtyři trestná kola a v konkurenci třiceti závodníků obsadil 24. místo.

 

Fourcade si po nástřelu nedoplnil zásobník novými náboji a svoji nepozornost zjistil až v momentu, kdy si lehl při první střelbě na podložku. Trenér mu hodil náhradní zásobník a rozhodčí pak řešili, jestli Francouz neporušil pravidla.

 

Zbylé náboje si Francouz doplnil při druhé položce vleže a problém ho ani trochu nerozhodil. V závodu trefil všech dvacet terčů a jasně vyhrál. Získal díky tomu malou křišťálovou trofej před Němcem Simonem Schemppem.

 

Po protestech německé strany rozhodčí po závodu opakovaně řešili, zda bylo vše podle pravidel, ale Francouz nakonec na nejvyšší stupínek vystoupil.

 

V konečném pořadí SP skončil z Čechů nejlépe dvanáctý Moravec, Krčmář byl o pět míst za ním a Šlesingr obsadil 22. místo.

 

ČTK TN.cz