Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 31. 1. 2016
smůla zajela skvěle

FOTOFINIŠ na X-Games: Samkové uteklo vítězství o centimetry!

Fotofiniš na X-Games
Zdroj: Twitter
Fotofiniš na X-Games

Zlato jí snad není přáno. Stejně jako před dvěma lety skončila snowboardcrossařka Eva Samková na populárních X-Games druhá. Letos byla v americkém Aspenu česká hvězda opravdu blízko, od triumfu ji dělily centimetry. Fotofiniš ale potvrdil, že v cíli byla o chviličku dříve domácí legenda Lindsey Jacobellisová.

Samková s tradičním namalovaným knírkem vyhrála kvalifikaci i semifinále a také finálovou jízdu rozjela skvěle. Vedla, ovšem ve spodní části trati se před českou hvězdu dostal miláček tribun – Američanka Jacobellisová.


Rodačka z Vrchlabí ale tenhle souboj nechtěla vzdát a ztrátu na svou největší rivalku pomalu stahovala. Nakonec to ale nestačilo, Samkové několik centimetrů přeci jen chybělo. Bylo to těsné, ale olympijská ze Soči byla i tak po závodě spokonená.


VÍCE O EVĚ:


„Druhé místo je super. Minulý rok jsem upadla, takže tentokrát to bylo mnohem lepší. Rozjezdila jsem se tady a konečně jsem si věřila. Třeba ten první den tréninků tady byl naprosto příšerný. Doufám, že v téhle náladě zůstanu i do dalších svěťáků a budu už takhle pokračovat celou sezonu,“
cituje Samkovou svazový web.


Česká snowboardcrossařka si tak do kolonky úspěchů může připsat druhé stříbro z X-Games. To první získala v roce 2014, kdy stejně jako letos nestačila jen na Lindsey Jacobellisovou.
 

pha TN.cz