Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.8. 2018 11:22
Rve se dál Nové angažmá?

Fotbalová touha žene Bolta dál! Získá štaci v Austrálii?

Usain Bolt po příletu do Sydney
Zdroj: The New Daily

Chce se stát za každou cenu fotbalistou a svého snu se drží dál. Legendární sprinter Usain Bolt tak po neúspěšných námluvách s Manchesterem United či Borussií Dortmund zkusí získat práci v Austrálii, kde se popere o kontrakt v klubu Centra Coast Marinners.

Když s tou myšlenkou přišel Bolt poprvé, mnoho lidí to pokládalo za vtip. Atletická legenda, která na tartanu předběhla všechny ostatní, se na "stará kolena" stane ještě fotbalistou? Zprvu absurdní představa, kterou ale Bolt proměnil v obrovskou touhu to dokázat.

Jeho rokování o smlouvě s United či Dortmundem sice bylo od začátku odsouzeno k záhubě, aspoň si tam ale dobře zatrénoval a viděl v akci ty nejlepší. Následně tak absolvoval regulérní zkoušku v norském Strömsgodsetu i Jižní Africe a teď zkusí zaujmout Australany. 
 "Jsem tu, abych ukázal, co umím. Vím, čeho jsem schopen. Vždycky dělám všechno naplno a ukážu světu, na co mám,“ řekl Bolt s klubovou šálou kolem krku davu novinářů na letišti v Sydney. Zároveň vyloučil, že by šlo jen o nějaký chytrý marketinkový tah. "Myslím to vážně. A jsem Mariners vděčný, že mi tu šanci dají. Těším se, že teď budu moci říkat Austrálii domov,“ poznamenal Bolt.

Osminásobný olympijský vítěz měl u Marinners původně absolvovat jen šestitýdenní zkoušku. Klub ale jeho působení časově neomezil a dá mu tolik prostoru, kolik bude možné.

A je to dobře. Ať už totiž tenhle test dopadne pro Bolta jakkoli, jedno se mu upřít nedá. I s miliardami na kontě se rve o svůj velký dětský sen a názorně všem ukazuje, o čem je opravdu svět sportu...

fre TN.cz