Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.12. 2016 13:44
už vybrali je to potvrzené

Fotbalová Sparta má nového trenéra! Holoubka střídá Požár

Tomas Pozar
Zdroj: Profimedia

Novým trenérem fotbalistů Sparty byl jmenován sportovní ředitel Tomáš Požár. Dosavadní kouč David Holoubek totiž stále nemá potřebnou licenci, a tak se vrátí do role asistenta. Stále však bude mít velké kompetence při přípravě ligového celku.

Jednačtyřicetiletý Požár přišel do Sparty v létě 2015 jako šéf úseku vyhledávání nových hráčů, letos v říjnu byl jmenován sportovním ředitelem. Před tím působil ve funkci sportovního ředitele v Bohemians Praha 1905. Během hráčské kariéry nastupoval za Jablonec, Teplice a Spartu, se kterou v roce 1995 získal mistrovský titul. V nejvyšší soutěži odehrál 61 zápasů.

 

"Rozhodli jsme se, že by měl dostat dosavadní realizační tým šanci v práci pokračovat. Víme ale, že David Holoubek nedisponuje potřebnou licencí. Proto jsme zvolili další posílení týmu a Tomáš Požár si k funkci sportovního ředitele vezme i funkci trenéra," řekl generální ředitel Sparty Adam Kotalík.
 

"Splňuje všechna kritéria. Je přímým nadřízeným všech trenérů a jeho pozice bude zcela přirozená. A také má potřebnou licenci. Na něm bude, jak velký prostor Davidovi Holoubkovi při přípravě a zápasech dá. Předpokládám, že to ale bude výrazný prostor," konstatoval Kotalík.

 

Šestatřicetiletý Holoubek během podzimu nahradil odvolaného Zdeňka Ščasného, kterému předtím dělal asistenta. Sparta pod jeho vedením postoupila ze základní skupiny Evropské ligy, poté co z pěti zápasů čtyři vyhrála. V lize Holoubek z osmi utkání prohrál jediné a dostal Spartu na třetí příčku se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Plzeň. V závěru podzimu už ale po vypršení výjimky na licenci jeho místo formálně zaujal asistent Zdeněk Svoboda.

mm ČTK