Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.5. 2017 13:54
pocta svatý otec požehnal

Fotbalová sláva ve Vatikánu: Papež přijal i Pavla Nedvěda!

Pavel Nedvěd a papež František
Zdroj: Profimedia
Pavel Nedvěd a papež František

Ve středu večer čeká Pavla Nedvěda a jeho Juventus finále italského poháru proti Laziu Řím. A to je už tradičně příležitost na návštěvu Vatikánu a sídla papeže. Setkání s hlavou katolické církve pak čekalo i českou fotbalovou ikonu.

Juventus má nabitý program, kromě finále Italského poháru má před sebou finále Ligy Mistrů proti Realu Madrid a nakonec jej čeká boj o ligový titul. Přesto všechno si Pavel Nedvěd a spol., včetně hráčů našli čas a navštívili společně se svým pohárovým soupeřem papeže Františka a vyslechli si jeho proslov.


Finále Italského poháru se odehraje na Olympijském stadionu v Římě, a to je k papežově sídle ve Vatikánu velice blízko. Papež František, coby velký fotbalový fanoušek přijal od úřadujících mistrů podepsaný dres, který mu předali sportovní manažer Juve Giuseppe Marotta a viceprezident klubu Pavel Nedvěd.


Spolu s Juventusem uvítal papež i hvězdy Lazia Řím v čele s trenérem Simonem Inzaghim, od kterého také dostal dres. Šéf italského fotbalu Carlo Tevecchio ho navíc obdaroval podepsaným míčem a replikou trofeje pro vítěze Italského poháru.


Papež František, který je jak sám přiznal velkým fanouškem týmu San Lorenzo v jeho rodné Argentině, k zástupcům obou klubů promluvil a zdůrazňoval, jaký má fotbal vlastně vliv. "Když vezmu v potaz, jak atraktivní je fotbal především pro mladé, tak máte velkou zodpovědnost," promluvil do duše představenstvu a hráčům obou klubů.


"Každý zápas je o porozumění sobě samému a respektu k pravidlům. Ten, kdo se chová dobře a je schopen prokázat svou hodnotu, může být správným příkladem pro fanoušky," konstatoval svatý otec. Papež ještě vyjádřila své přání, aby se na fotbalových stadionech omezilo násilí.

pka TN.cz