Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 3. 7. 2018
ms 2018 už toho bylo dost

Fotbalová legenda chce, ať FIFA trestá Neymarovu simulaci!

Peter Schmeichel
Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Brazílie si v osmifinále celkem s přehledem poradili s Mexikem, které porazili 2:0, ale zápas opět hodně ovlivnilo simulování brazilského útočníka Neymara. Do toho se opřel nejen trenér Mexičanů, ale také brankářská legenda Peter Schmeichel.

Neymar a jeho hodiny herectví. I tak by se dalo nazvat vystoupení Brazilců na světovém šampionátu, kde už sice postoupili do čtvrtfinále, ale dojem ze hry kazí největší hvězda týmu častým simulováním.

"Bylo i čtyřminutové přerušení, což je pro fotbal skutečně špatné, je to špatný příklad pro svět i děti. Je to mužský sport, tolik herectví by v něm nemělo být," zlobil se po zápase trenér Mexika Juan Carlos Osorio.


Neymar a jeho teatrální výstup v zápase s Mexikem:

 

 

Nejvíce ho dopálil právě Neymar a jeho teatrální vystoupení v 72. minutě, ale brazilský útočník pro to měl vysvětlení.


"Zákrok na mě byl nesportovní. Už před zápasem toho (Mexičané) dost nareptali. Teď jedou domů," vzkázal jim po zápases nejdražší fotbalista světa.

 

Fanoušci si na internetu utahují z Neymara VIDEO:

 

 

Trenér Mexika ale není zdaleka sám, koho Neymarovo časté simulování štvě a například bývalý dánský brankář a legenda Manchesteru United Peter Schmeichel navrhuje, ať FIFA začně fotbalisty za simulování trestat, zvlášť když má k dispozici videorozhodčí.

 

"Silně naléhám na FIFA, že tohle je prostě něco, co bychom ve fotbale vídat neměli. Máme videorozhodčí, tak se takového herectví musíme zbavit," rozčiloval se Schmeichel.

 

"Každý kdo miluje fotbal a podíval se na Twitter tak ví, že tohle lidi štve," dodal bývalý brankář, který na turnaji pečlivě sledoval svého syna Kaspera.

mm TN.cz