Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 7. 2017
Bývalá hvězda Ve vězení

Fotbalová a herecká hvězda měla zabít dva lidi. Teď ho chtějí pustit!

O.J. Simpson
Zdroj: Profimedia
O.J. Simpson

O.J. Simpson zažil tolik, co někdo nezažije za pět životů. Bývalý a velmi slavný americký fotbalista se po konci kariéry stal hercem. Diváci si ho pamatují především ze seriálu Bláznivá střela. Poté byl však odsouzen za loupežné přepadení a únos. V roce 2008 ho poslal soud do vězení na 33 let. Teď se však možná dostane na svobodu.

Pro mnohé byl symbolem a vzorem. V roce 1994 se z něj však stala mnohými nesnášená osoba. O.J. Simpson měl totiž spáchat dvojnásobnou vraždu. Obětí byla bývalá manželka Nicole a její milenec Ron. Kvůli nedostatku důkazů byl však propuštěn.

 

O.J. Simpson
Zdroj: Profimedia O.J. Simpson u soudu


Pozůstalým obětí pak musel vyplatit odškodné 33,5 milionu dolarů. V roce 2008 už ho však do vězení opravdu poslali. V Las Vegas totiž vtrhl do hotelu spolu s dalšími ozbrojenými spolupachateli. Údajně si šel pro předměty a fotografie, které připomínají jeho sportovní kariéru. Tehdy za to dostal 33 let odnětí svobody.

 

Teď, respektive v říjnu, by se mohl znovu dostat z vězení. Může totiž požádat o podmínečné propuštění. To vyvolalo v Americe poprask. Veřejnost je zcela proti tomu, aby se tak stalo. Sám Simpson má největší strach z toho, že soud přihlédne na jeho negativní obraz v médiích a nepropustí ho.

 

Anketa

Měl by být O.J. Simpson podmínečně propuštěn?

Hlasovalo 63 lidí.
 

lju TN.cz