Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.5. 2017 17:45
foto cesta domů z ligy

Fotbalista Sparty boural a málem uhořel! Měl mít 1,5 promile

Zdroj: AKTU.cz/TN.cz

Fotbalista Aleš Čermák měl v noci na neděli obrovské štěstí v neštěstí. Na silnici poblíž Horoměřic nezvládl řízení sportovní octavie, vyjel ze silnice, narazil do svodidel a i do stromu a jeho vůz začal hořet. Duchapřítomní kolemjedoucí řidiči ho v bezvědomí vyprostili z vozu na poslední chvíli.

K nehodě došlo na samém okraji Prahy v Kamýcké ulici krátce před třetí hodinou ranní. Záložník Aleš Čermák se ve své Octavii RS zřejmě vracel ze zápasu se Slováckem a nezvládl řízení. Informovala o tom agentura Aktu.cz.

 

Nehoda fotbalisty Čermáka
Zdroj: AKTU.cz

Podle policie řidič náhle vyjel ze silnice, kde narazil do svodidel. Náraz ho odhodil do protisměru, kde ještě naboural do stromu. Poté auto začalo hořet, Čermáka vytáhl někdo z kolemjedoucích řidičů na poslední chvíli. Fotbalista byl v bezvědomí, probral se až v sanitce.

112

GALERIE: Nehoda fotbalisty Čermáka u Horoměřic

Zdroj: AKTU.cz

Nehoda Horoměřice - 12

Hodnocení:


Podle informací Aktu.cz po nabytí vědomí policistům "dýchnul", přístroj údajně ukázal 1,5 promile. "Řidič ročník 1994 se podrobil dechové zkoušce na alkohol. Ta byla pozitivní," uvedla pro agenturu policejní mluvčí Andrea Zoulová bez dalších podrobností.
 

"Se zraněním hrudníku byl převezen do Motolské nemocnice," sdělila pak mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

 

Dvaadvacetiletý odchovanec letenského klubu leží v nemocnici, jeho zdravotní stav je stabilizovaný. „Alešův zdravotní stav je stabilizovaný, klub ale v tuto chvíli nemůže poskytovat bližší informace,“ sdělil ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.

 

David Holoubek a Aleš Čermák
Zdroj: Profimedia Trenér David Holoubek uděluje pokyny Aleši Čermákovi

Aleš Čermák je odchovancem letenského klubu, ale několik sezon hostoval ve Vltavínu, Hradci králové a i v Mladé Boleslavi. Až v poseldní sezoně dostal v dresu Sparty šanci i v A týmu. V lize odehrál 17 zápasů a dal jeden gól, zasáhl i do bojů o Ligu mistrů a následně v Evropské lize. Od svých 15 let patřil do mládežnických výběrů České reprezentace.

aktu.cz TN.cz