Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 10. 2017
incident na hřišti

Fotbalista sejmul kvůli penaltě sudího. Ten skončil v nemocnici!

Zdroj: TV Nova

Kvůli nepochopitelnému útoku jednoho z hráčů na rozhodčího muselo být o víkendu ukončeno fotbalové utkání nižší soutěže na Třebíčsku. Rozhodčí utrpěl vážná zranění. Hráče kromě fotbalového trestu může za jeho útok čekat i vězení. Případ už vyšetřují policisté.

Vyhrocený zápas mezi domácí Rokytnicí nad Rokytnou a hostujícím Pernštejnem-Nedvědicemi za stavu 3:3 rozhodčí přerušil a nařídil proti hostům pokutový kop. 33letý hostující hráč nezvládl emoce a zezadu surově sudího napadl.
 

"Srazil ho k zemi, rozhodčí tam bezvládně ležel a poté ho museli odvézt ze hřiště," uvedl k incidentu hráč domácích Josef Herbrych.
 

Na hřiště museli záchranáři. Rozhodčího s vážným zraněním převezli do třebíčské nemocnice, kde je hospitalizován. Podle informací televize Nova má po útoku problémy s páteří.
 

"On tam takhle přišel a takhle do něj hýpl...," popisuje Herbrych.
 

Zápas 1. B třídy musel být kvůli inzultaci rozhodčího v 54.minutě předčasně ukončen.


"Podle mě to není nic světoborného , čím byste se měli zabývat," stroze okomentoval situaci hráč, který rozhodčího napadl.
 

Hostující výtečník, u nějž to podle našich informací navíc není první podobný incident, si nejspíš hodně dlouho nekopne. Stopku může dostat i na několik let, nebo doživotně. Navíc vše může mít dohru u soudu.
 

"V současné době vyšetřujeme případ pro podezření z výtržnictví , ale není vyloučeno, že k tomuto činu přibude ještě další trestný čin," řekla mluvčí krajské policie Dana Čírtková.
 

Může být dodatečně stíhán třeba za ublížení na zdraví. Hrozit by mu mohlo i dvouleté vězení.
 

Hlavně v nižších soutěžích je to u nás čas od času pořádná divočina. Třeba nedávno v zápase okresního přeboru na Bruntálsku hráč také napadl rozhodčího a následně se jeho spoluhráči při odchodu do kabin servali s domácími fanoušky. Hlavní agresor si rok nekopl do míče a oba kluby musely zaplatit mastné pokuty.
 

TN.cz