Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.6. 2017 07:55
nové informace drogový skandál

Fotbalista Ondřej Vaněk u soudu: Kokeš?! To je pivo, značka piva!

Ondřej Vaněk
Zdroj: Profimedia

V dubnu letošního roku toho byly plné noviny. Bývalý hráč Viktorie Plzeň Ondřej Vaněk se zapletl s drogovým dealerem Vítězslavem Meišnerem, od kterého si měl údajně podle odposlechů kupovat kokain. U městského soudu v Praze pokračovalo šetření případu.

Vaněk, který momentálně působí v týmu ruské Ufy, měl nakupovat drogy od dealera a sám je užívat. Telefonicky pak s dealerem Meišnerem konzultoval, jak má jednotlivé látky užívat. Jako první o celé kauze tehdy informoval Radiožurnál.

 

 

V květnu pak proběhl první soud, kde vypovídal i současný hráč Plzně Jan Kopic. Ten měl totiž Meišnerovi půjčit peníze. U soudu pak Kopic vypověděl, že mu skutečně půjčil, ale až po opakovaném telefonátu a na směnku.

 

 

Poté Meišnerovi na základě písemné smlouvy půjčil 500 tisíc korun na dvacetiprocentní úrok s tím, že mu půjčené peníze vrátí do měsíce. "Na účet mi poslal 100 tisíc, potom jsme byli pořád v kontaktu, že mi vrátí zbytek, ale pak byl zadržen," uvedl plzeňský záložník. Na co peníze potřeboval Kopic údajně nevěděl.

 

15

GALERIE: Fotbalisté Ondřej Vaněk a Jan Kopic

Zdroj: Profimedia

Jan Kopic a Ondřej Vaněk

Jan Kopic a Ondřej Vaněk

Hodnocení:

 

U městského soudu v Praze ale včera vypovídal Vaněk, který rozhodně měl co vysvětlovat. Už v květnu ale do policejního protokolu uvedl, že svůj hlas z odpolechu nepoznává, nebo že byl opilý.

 

Deník sport exkluzivně zveřejnil, co zaznělo během soudního líčení.

Z POLICEJNÍHO SPISU:

„Volající (Vaněk, pozn. red.) odpovídá, že jde na diskotéku a zkusí prášek, na což volaný (Meišner, pozn. red.) odpovídá, aby mu volající napsal, jaké to bylo a upozorňuje ho, aby byl opatrný a dal si jenom půlku. Volající říká, že prý je to dobré najednou s kokešem, na což volaný odpovídá, že ne, že když dá na to ten bílej, že ho to naopak zabrzdí, že mu to zbrzdí nájezd, má si nechat tak dvě hodiny pauzu.“
 

Otázka soudu: „Pane svědku, čeho jste si měl dát půlku?“
 

Vaněk: „To je Kamagra, abyste měli co nejlepší sex. To je prášek pro kluky, prostě to spolknete.“
 

Otázka soudu: „Co je to kokeš?
 

Vaněk: „Pivo, značka piva.“
 

Otázka soudu: „Co znamená, že když si na to dáte ten bílej, že vás to zabrzdí?“
 

Vaněk: „Že když si dáte moc alkoholu, tak vám to nepomáhá.“
 

Otázka soudu: „Proč jste si před vyšetřovatelkou na Kamagru nevzpomněl?“
 

Vaněk: „To nevím, teď se mi to vybavilo.“
 

Otázka soudu: „Jste si vědom následků křivé výpovědi?“
 

Vaněk: „Já neříkám nic špatného.“

 

Pivovar Kokeš skutečně existuje. Otázkou tak zůstává, zda-li si fotbalista ruského klubu oblíbil pivo z Kamenice nad Lipou.

mm TN.cz