Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 1. 2018
Fotbal Další agresor

Fotbalista dostal červenou. Napadl kvůli ní rozhodčího a ten zemřel!

Rozhodčí
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

V nižších fotbalových soutěžích už bylo mnoho případů, kdy nějaký ten agresivní jedinec napadl rozhodčího. A nemusíme chodit za takovými případy ani za hranice České republiky. Tentokrát se ale jeden takový stal v Mexiku a dopadl nejhůře, jak jen mohl. Fotbalista, který dostal červenou kartu, napadl rozhodčího a ten v nemocnici zemřel.

Nový rok začínáme hned jednou smutnou sportovní zprávou. V Mexiku zemřel jistý Jose Valdemar Hernandez Capetillo. Ten doplatil na to, že dal jednomu hráči v amatérské soutěži červenou kartu. „Zemřel v důsledku akutního traumatického zranění mozku, které utrpěl během útoku hráčem na stadionu Pemex v Xalapě,“ uvedl Valentin Ramirez, předseda sdružení profesionálních rozhodčích AMA.

 

 

Osudný moment se zesnulému rozhodčímu stal už během Vánoc. Poté byl převezen do nemocnice, kde včera v noci zemřel. „Musíme vymýtit takové incidenty. Odpočívejte v pokoji Jose Valdemare Hernandezi Capetillo,“ dodal v prohlášení Ramirez.

 

 

Hráč, který je veřejně znám jen jako Milton, byl zadržen policií. O jeho budoucnosti a trestu se rozhodne v následujících dnech. V Mexiku to není ojedinělý případ v poslední době. Před měsícem tam řešili policisté konflikt fanoušků, z nichž jeden byl dokonce zastřelen.

lju TN.cz