Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.8. 2017 15:08
válka slov stačila jedna neděle

Co je horší nadávka? Trpaslík, Jude Slavia nebo Smrt Spartě?

Fotbalové nadávky a Tal Ben Chaim
Zdroj: Židovské listy/Profimedia
Fotbalové nadávky a Tal Ben Chaim

F...king Jewish směrem k Talu Ben Chaimovi nebo Jude Slavia? Co vám vadí víc? Fotbalová liga má nepříjemnou dohru nedělního šlágru mezi Libercem a Spartou. Jen tři kola trvalo, než narážky na svůj původ uslyšel Tal Ben Chaim. A Sparta se brání, jenže docela nešťastně...

Vše odstartovala pozápasová tiskovka, na které trenér Trpišovský naznačil, že si izraelský středopolař dobíral hráče Liberce. "Ben Chaim fu..uje všechny, nadává nám, říká, že si naše hráče koupí jako trpaslíky na zahradu. A my hrajeme v devíti," láteřil Trpišovský.

A to bylo něco pro Spartu. Odpověď přišla vzápětí. Nejdřív kontroval tiskový mluvčí Ondřej Kasík na svém Twitteru.

"Já bych si spíš zoufal nad tím, když můj kapitán řve na Ben Chaima "fucking jewish", trenére."


To byla první reakce. Sparta rychle přidala na svém webu reakci trenéra Stramaccioniho, který na tiskovce nestačil na výlev libereckého kouče odpovědět. První část byla v podobném duchu, co napsal mluvčí Sparty na svůj twitter. Další slova už se ale Spartě trochu vrátila. "Pokud budeme do médií vyprávět všechno, co jsme slyšeli od hráčů Liberce, strávíme tím týden. Co se stalo na hřišti, má zůstat na hřišti. To je první nepsané pravidlo našeho sportu,“ řekl Stramaccioni.


A právě toho se pak chytili diskutující. Proč Sparta vytahuje tak citlivé téma, když sám Stramaccioni říká, že co se stane na hřišti, má na nem zůstat? A navíc, když fandové Sparty tak rádi používají antisemitský pokřik "Jude Slavia" na adresu rivala z Edenu?


Mluvčí Sparty tvrdí, že jde o dvě zcela jiné věci. Za pokřik fanoušků prý Sparta tradičně inkasuje pokuty, víc s tím údajně na Letné dělat nemohou.

Diskuse o nadávkách na fotbale: Ondřej Kasík
Zdroj: Twitter Diskuse o nadávkách na fotbale: Ondřej Kasík


Bohužel, v hodně hloupé situaci je teď i samotný Tal Ben Chaim, u kterého to všechno začalo. Rozhodně pochopil, že v Česku to ani ve 21. století se svým původem lehké mít nebude...

ram TN.cz