Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 6. 2017
Tradice Memoriál Michala Ježka

Dal si vlastňák, pak zemřel. Dnes za něj budou bojovat hvězdy NHL!

Memoriál Michala Ježka
Zdroj: Lukáš Jůdl

Sedmý ročník fotbalového Memoriálu Michala Ježka je na programu v Knovízi u Slaného už dnes. Pivo tradičně poteče proudem, diváci se budou bavit atraktivním fotbalem. Do malé vesnice totiž znovu dorazí hvězdy NHL, české fotbalové reprezentace a další celebrity. Budou společně pomáhat dobré věci.

Nevíte, co s třetí červnovou sobotou? Můžete si udělat výlet do Knovíze u Slaného. Budete tam moci vidět hokejisty Jakuba Voráčka, Ondřeje Pavelece, Michaela Frolíka, Radka Smoleňáka, Jiřího Tlustého či fotbalisty Marka Suchého, Štěpána Vachouška a také Pavla Verbíře, Pavlínu Ščasnou a mnoho dalších.

 Ti se střetnou na tradičním turnaji Memoriálu Michala Ježka, který slouží dobré věci. Mimo hlavní program se během odpoledne budou dražit nejen originální dresy slavných sportovců a jejich výtěžek poputuje na konto Nikolka, tedy dceři zesnulého fotbalisty Michala Ježka, na jehož počest je akce konána.

 

Takhle to vypadalo loni:

 

Celá podstata turnaje se váže k smutnému dni 5. září 2009. Tehdy právě Michal Ježek, fotbalista Knovíze, zemřel poté, co si dal vlastní branku. Zradilo ho srdce. Hráč, který si zahrál i za pražskou Spartu, po sobě nechal mimo jiných i manželku a dceru Nikolku. Ty můžete podpořit v dražbě dresů, která se koná v rámci odpoledního programu.

 

V loňském ročníků se podařilo vybrat úctyhodných 125 tisíc korun. Bude to letos více? Můžete být u toho dnes v obci Knovíz u Slaného.

lju TN.cz