novasport noc v nhl

Flyers válí i bez Voráčka, další vítězství v řadě vychytal Neuvirth

Michal Neuvirth a Radko Gudas
Zdroj: NHL media

Philadelphii sice stále chybí Jakub Voráček, ale i díky výkonu Michala Neuvirtha zaznamenala třetí vítězství v řadě a stále může pomýšlet na play off. Flyers porazili Calgary 5:3, když se za hosty trefil jednou Michael Frolík.

Philadelphia se tentokrát mohla spolehnout na Braydena Schenna, který nastřílel hattrick a v podstatě skoro sám otočil z 0:1 na 4:1. Na první gól nahrával Radko Gudas. Flames sice stahovali a po Frolíkově trefě měli devět minut před koncem naději, stav byl 4:3. V poslední minutě ale pečetil zisk dalších bodů pro Flyers svou druhou brankou večera Wayne Simmonds.

Dallas vydřel doma bod proti Detroitu i díky power play, při které pomohl vyrovnat v power play Vernonovi Fiddlerovi Aleš Hemský. Red Wings ale přesto ještě brali dva body, v prodloužení totiž stanovil konečný výsledek 3:2 Pavel Dacjuk.

Play off se pomalu vzdaluje Montrealu, který prohrál na ledě San José 2:6 a málo platná byla i gólová přihrávka Tomáše Plekance, který v první třetině připravil radostnou chvilku pro Brendana Gallaghera. Sharks ale náseldně zápas zcela ovládli.

NY Rangers - Columbus 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)